OGŁOSZENIE

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Morawach informuje, że trwają zapisy dzieci na kolonie w Stegnie nad Bałtykiem w ośrodku Sawa.

w terminie 24.06 – 05.07.2018r.

W programie: nauka tańca, dyskoteki, ognisko, wycieczka do Gdańska, zajęcia sportowe, wycieczki piesze, zabawy, konkursy organizowane na miejscu, plażowanie i kąpiele morskie.

 

(pierwszeństwo mają dzieci rolników, których  jedno z rodziców musi podlegać pod ubezpieczenie społeczne  w KRUS)


                                                                                                                                              

                                                                                                  Warszawa, 9 marca 2018 r.

 

 

Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli i Placówek Oświatowych, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,

 

            stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

 

Chcąc włączyć uczniów we wspólne świętowanie 100-lecia polskiej niepodległości, ogłosiłam rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.
Ufam, że hasło to stanie się impulsem do podejmowania działań edukacyjnych, kulturalnych i wychowawczych. Chciałabym, aby pogłębiły one wiedzę o naszych dziejach i wzmocniły kształtowanie postaw patriotycznych.

 

Szkoła i przedszkole odgrywają istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka. Nauczyciele, wprowadzając ucznia w świat wartości, uczą jednocześnie szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Kształtują oni również przywiązanie do symboli narodowych, naszej tradycji, a także dziedzictwa poprzednich pokoleń. Treści z zakresu wychowania patriotycznego są ważną częścią nowej podstawy programowej i mogą być realizowane w ramach różnych zajęć lekcyjnych, przy wykorzystaniu urozmaiconych metod dydaktycznych. Zachęcam Państwa do podejmowania takich działań.

 

Podkreślając fakt, że zadaniem szkoły jest wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, przywiązania do historii i tradycji narodowych, zwracam się z gorącą prośbą o włączanie się w obchody 100-lecia niepodległości Polski. Zachęcam szkoły do inicjowania działań nakierowanych na patriotyczne wychowanie młodego pokolenia. Swoją prośbę adresuję również do nauczycieli szkół, przedszkoli
i placówek polonijnych na całym świecie. To od Państwa w dużym stopniu zależy podtrzymywanie tożsamości narodowej młodych Polaków dorastających na obczyźnie.

 

            Pragnę zapewnić, że idea uczczenia 100-lecia niepodległości Polski
jest mi szczególnie bliska. Ministerstwo Edukacji Narodowej realizuje szereg działań edukacyjnych nawiązujących do tegorocznych obchodów rocznicowych. W ramach wieloletniego programu rządowego „Niepodległa” opracowaliśmy projekt „Godność. Wolność. Niepodległość”. Jego celem jest wspieranie szkół i placówek oświatowych w kształtowaniu postaw opartych na wspólnych dla Polaków wartościach, takich jak: wolność, godność, solidarność, prawa człowieka.

 

            Wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej, działającą przy Ministrze Edukacji Narodowej, pragniemy zaproponować ogólnonarodową formę uczczenia 100-lecia niepodległości pn. „Rekord dla Niepodległej”. Chcielibyśmy, aby w piątek, 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 we wszystkich szkołach w Polsce i poza jej granicami w uroczysty sposób wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Proponujemy, aby był to dzień w całości poświęcony obchodom rocznicowym. Piątek, 9 listopada 2018 r. jako „Dzień dla Niepodległej” będzie stanowił zwieńczenie inicjatyw i działań, które młodzi ludzie realizowali przez cały rok szkolny.

 

Dodatkowo wspólnie ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej realizujemy Program Niepodległa 1918-2018, w ramach którego będziemy przyznawać tytuł „Szkoła Niepodległej”. Już dziś zachęcam Państwa do podejmowania działań
w ramach tego projektu. Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie internetowej
www.szkolaniepodleglej.zhr.pl.

 

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej www.men.gov.pl przygotowaliśmy specjalną zakładkę poświęconą inicjatywom rocznicowym. Będziemy na niej udostępniać i na bieżąco aktualizować działania ministerstwa oraz jednostek podległych, w tym również kuratoriów oświaty. Wszystkie informacje dotyczące przedsięwzięć resortu znajdą się również na profilach w mediach społecznościowych. Zachęcam do obserwowania naszych działań. 

 

Jestem przekonana, że uroczyste obchody Święta Niepodległości na długo zapiszą się w pamięci młodego pokolenia i staną się ważnym elementem budowania tożsamości narodowej.

 

Świętujmy razem 100-lecie niepodległości Polski!

 

 

Z wyrazami szacunku  

list Ministra Edukacji Narodowej.pdf
Adobe Acrobat Document 531.1 KB

INFORMACJA

 

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Morawach informuje, że w dn. 06.03.2018r. - 21.03.2018r. prowadzone będą zapisy dzieci do przedszkola, oddziału przedszkolnego, klasy I na rok szkolny 2018/2019.

      Karta zgłoszenia do pobrania w sekretariacie szkoły.

 

Telefon do kontaktu 23 653 20 14

 

ELEKTROŚMIECI

 

Zapraszamy do oddawania elektrośmieci na rzecz naszej szkoły. Niepotrzebny elektrosprzęt można zostawić przy pojemnikach do segregacji odpadów na terenie szkoły. Akcja trwa do 9 marca.

Wielkanocna Akcja Paczka 2018

     

   Mazowiecki Kurator Oświaty, Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” oraz Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie zainaugurowali wielkanocną zbiórkę dla Polaków na Białorusi (9 lutego). W konferencji poświęconej współpracy ze szkołami na Białorusi uczestniczyło ponad 120 szkół z Mazowsza, w tym nasza szkoła.

 W spotkaniu, które odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 203 w Warszawie, wzięli udział m.in.: Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, Dorota Skrzypek - Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Cezary Andrzej Jurkiewicz - Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej, Wiesław Leszko - Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie oraz Artur Wolter - Prezes Fundacji „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom”. Gościem specjalnym konferencji była Wioletta Kowalczuk - wolontariuszka Fundacji „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom”, kulturolog oraz nauczyciel języka polskiego na Białorusi.

„Wielkanocna Akcja Paczka 2018” stanowi kontynuację pomocy dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich. W ubiegłorocznej, grudniowej zbiórce uczestniczyli wolontariusze z 16 mazowieckich szkół, w tym  nasza szkoła. Za ogromne zaangażowanie otrzymaliśmy  oficjalne podziękowanie. W  ramach świątecznej akcji przekazano najbardziej potrzebującym osobom 450 paczek z około 6 tonami produktów i medykamentów.

Zebrane w tym roku produkty, jeszcze przed Wielkanocą, trafią do rodaków mieszkających w obwodzie grodzieńskim, na Białorusi (m.in. w Grodnie, Nowogródku, Iwiu, Hoży oraz Lidzie).

 

      Dyrektor Szkoły Podstawowej w Morawach zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich rodziców i uczniów naszej szkoły o pomoc w zorganizowaniu  paczek.

 

 Do paczek zbieramy takie produkty jak:

  • chemia domowa (proszki i płyny do prania, do płukania, do mycia, dezynfekujące, pasta do zębów, szampony, żel do mycia, mydła w płynie i w kostce, pianka do golenia, golarki, uniwersalne kosmetyki jak: krem nivea, balsam do ciała, dezodorant, krem do rąk).
  • Prosimy również o podstawowe medykamenty (witaminy, strepsilsy, apap, woda utleniona, środki opatrunkowe, żele, gripexy).
  • Doskonałym uzupełnieniem tych paczek będą słodycze, przyprawy, kawy, herbaty, makarony, cukier, mąka, oleje.
  • Pamiętajmy, że z paczkami najczęściej trafiamy do osób starszych dlatego też bardzo przydatne będą również materiały do pielęgnacji osób starszych (podkłady higieniczne, pieluchomajtki, kremy na odleżyny).
  • Mając na uwadze rodziny wielodzietne zbierać będziemy takie rzeczy jak zabawki, maskotki, ubranka dla dzieci, rzeczy i produkty ułatwiające i wspomagające ich pielęgnację, kredki, flamastry, bloki rysunkowe, kolorowanki, gry planszowe.

 

 

Mimo iż z paczkami do naszych Rodaków dotrzemy dopiero w połowie marca to w dalszym ciągu zbieramy kalendarze na rok 2018 o tematyce polskiej – zwłaszcza te związane ze 100 leciem odzyskania Niepodległości, a także z krajobrazami, historią etc.

 

 

Dary prosimy przynosić do sali nr 7,  do dnia 7 marca.

 

 

                                                                                        Za  pomoc serdecznie dziękujemy!

 

OGŁOSZENIE

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Morawach informuje, że  od dnia  11 grudnia przystanek autobusowy w Bolewie  będzie przy sklepie.

 

„Akcja Paczka” - Pomagamy Polakom na Białorusi.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

w tym roku nasza szkoła dołącza do akcji mającej na celu wsparcie Polaków mieszkających na Białorusi. Często brakuje im podstawowych produktów spożywczych i higienicznych. Żyją w bardzo trudnych warunkach i tęsknią za krajem swoich ojców. Pomóżmy im spędzić nadchodzące święta z uśmiechem na twarzy i poczuciem, że w Polsce są ludzie, którzy o nich pamiętają.

Co zbieramy?

ü  chemię domową - proszki i płyny do prania, do płukania, do mycia, dezynfekujące, pasty do zębów, szampony, żele do mycia, mydła w płynie i w kostce, pianki do golenia, golarki itp.;

ü  uniwersalne kosmetyki - kremy do twarzy, balsamy do ciała, dezodoranty, kremy do rąk itp.;

ü   środki opatrunkowe - woda utleniona, plastry itp.;

ü  bardzo przydatne będą również materiały do pielęgnacji osób starszych - podkłady higieniczne, pieluchomajtki, kremy na odleżyny itp.;

vDoskonałym uzupełnieniem paczek będą - słodycze, przyprawy, kawy, herbaty, kakao, oleje oraz kalendarze na rok 2018 z tematyką polską, historyczną itp.;

vDo paczek zbieramy również produkty spożywcze - makarony, ryże, kasze, cukier itp.

Akcję wspierają m.in.:

Mazowieckie Kuratorium Oświaty,
Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Szkolnym koordynatorem Akcji jest p. Radosław Chodowski

Pokażmy, że NASZA MAŁA SZKOŁA MA WIELKIE SERCE !

 

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły Podstawowej

w Morawach

 

Agnieszka Szweig - Sokołowska