Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Spływ kajakowy rzeką Wkrą

Morawy posprzątane.

 

Pomimo upalnej pogody udało się przeprowadzić akcję „Weź śmieci w swoje ręce” w Morawach. Zebraliśmy około kilkanaście worków śmieci i trzy opony. Dziękujemy tym, którzy przybyli sprzątać okolice szkoły. Szkoda, że było nas tak mało, no ale cóż… tym bardziej doceniamy zaangażowanie przybyłych.

 

EKOMONSTER - wręczenie nagród

 

Na zaproszenie organizatorów pojechaliśmy do Warszawy, aby w budynku parlamentu wziąć udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu EKOMONSTER. Rano wsiedliśmy do busa i ruszyliśmy do Warszawy. Szczęśliwie korki nie były duże i na czas dojechaliśmy na miejsce. Trochę trwały formalności związane z wydawaniem przepustek, ale udało się. Najpierw obiad w restauracji sejmowej ufundowany przez posła Marka Opiołę, a później prezentacja prac i wręczanie nagród przez organizatorów. Nagrody wręczali: Minister Edukacji Narodowej (w momencie rozstrzygnięcia konkursu) Anna Zalewska, poseł Marek Opioła oraz Bartłomiej Klinger (Zastępca Dyrektora NASK PIB, Dyrektor ds. Projektów Administracyjno-Edukacyjnych). Dowiedzieliśmy się, że we wrześniu na naszej szkole zostanie zamontowany czujnik badający czystość powietrza oraz wyświetlacz LED, na którym każdy wchodzący do naszej szkoły zobaczy stan atmosfery w Morawach (będzie to możliwe również poprzez Internet https://esa.nask.pl/) Po uroczystości zwiedzaliśmy budynki parlamentu, po których oprowadzał nas przewodnik i poseł Marek Opioła. Po krótkim pożegnaniu wróciliśmy do Moraw.

Program Edukacyjny „TRZYMAJ FORMĘ”

 

Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2018/2019 brali udział w Programie Edukacyjnym „Trzymaj formę”. Program ten był realizowany przez uczniów klas: V, VIa, VIb. Szkolnym koordynatorem projektu był p. Grzegorz Milczarek.

Uczniowie podczas zajęć technicznych poznawali zasady zdrowego życia. Omawiane były zagadnienia dotyczące:

v  Rodzajów aktywności fizycznej,

v  Wpływu wysiłku fizycznego na organizm,

v  Rodzaju i funkcji składników pokarmowych,

v  Zasad zdrowego żywienia,

v  Żywności przetworzonej i nieprzetworzonej.

 

 

Podsumowaniem projektu były zajęcia praktyczne, podczas których uczniowie wykonywali piramidy żywienia oraz zdrowe posiłki (kanapki, sałatki).

cjalne wynikiEkomonster - finał

 

Wielkie brawa dla zespołu, który przygotował zwycięskiego EKO-POTWORA. Dziewczęta zostały laureatkami konkursu. W nagrodę pojadą do Sejmu i zaprezentują swoją pracę przed innymi laureatami oraz parlamentarzystami. Robcio będzie tam eksponatem na wystawie poświęconej ekologii. Zwycięski zespół tworzą: Zuzanna Wyrzykowska (liderka zespołu) oraz Monika Kącka, Anna Łojewska, Maja Wyrzykowska i Zofia Wyrzykowska.

 

Informację o wygranej przekazał nam osobiście poseł Marek Opioła, który zawitał do naszej szkoły. Zaprosił nas do sejmu oraz poinformował, że w ramach nagrody nasza szkoła zostanie włączona do  Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA) i wyposażona w miernik zewnętrzny pyłów PM 2,5 oraz PM 10 oraz wyświetlacz LED. W ramach projektu Państwowy Instytut Badawczy NASK zrealizuje szkolenia dla nauczycieli-koordynatorów projektu ESA oraz przekaże szkole komplet materiałów edukacyjnych.

Oficjalne wyniki https://www.ekomonster.pl/

 

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORÓW GMINY STUPSK
W MORAWACH

 

Zawody odbyły się 28 maja na boisku w Morawach. Była to już druga edycja.

W turnieju brały udział trzy drużyny z naszej gminy: SP Morawy, SP Stupsk i SP Wyszyny.

Mecze odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych:

klasy IV-VI (jedyny rozegrany mecz w tej kategorii SP Morawy - SP Stupsk zakończył się wynikiem 5-0) i VII-VIII (rozegrano trzy mecze: SP Wyszyny - SP Morawy [2-11] SP Morawy - SP Stupsk [9-4] i SP Wyszyny - SP Stupsk [7-8])

Wyniki klasyfikacji generalnej:

  I miejsce SP Morawy - zdobywca Pucharu Dyrektorów

 II miejsce SP Stupsk

III Miejsce SP Wyszyny

Cyrk SZOK 27 maja 2019r.

WYCIECZKA DO WARSZAWY – 9 MAJA

 

      Zakończenie roku szkolnego to nie tylko czas wytężonej pracy, ale również różnego rodzaju atrakcje, których w tym okresie jest znacznie więcej niż w innych miesiącach. Wiosenny czas , to wyjazdy na  wycieczki  szkolne. Klasy  0-3 w tym roku wybrały się ponownie do Warszawy. Nasza piękna stolica oferuje wiele atrakcji, my wybraliśmy trzy:

   1.     Warsztaty świeczek żelowych – dzieci mogły uruchomić swoją wyobraźnię i z przygotowanych materiałów stworzyć małe dzieła sztuki. Efekt końcowy, czyli świeczkę każdy zabrał do domu;

  2.  Pałac Łazienkowski – spacerowaliśmy po pięknym parku, podziwialiśmy  pałac, jak również Starą Pomarańczarnię;

   3.    Stacja grawitacja- godzina zajęć ruchowych w ogromnej sali gimnastycznej.

Po tak intensywnie spędzonym czasie poczuliśmy, że jesteśmy głodni, a więc kierunek McDonalds. Posiłek pożywny, chociaż niezbyt zdrowy, ale na wycieczce możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

 

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Uroczystość nadania imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Naszej Szkole 15 maja 2019r.

IX Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Mławie

 

W konkursie wzięły udział uczennice z klasy VII -Iza Miłoszewska i Agata Korzeniewska oraz uczennica z klasy IVa - Nikola Kicka. Zaprezentowały się w kategoriach solowych, a także zespołowych.

 

I miejsce - Izabela Miłoszewska

III miejsce - Agata Korzeniewska

Wyróżnienie - DUET ,,AGATA I IZA"

Rekolekcje wielkopostne

Kolejny sukces.
Dnia 01.04.19r. trójka uczniów Szkoły Podstawowej w Morawach: Natalia Najduk, Paulina Kowalska oraz Eryk Grabowski pod opieką P. Rafała Burzymowskiego, wzięła udział w konkursie historycznym. Nosił on nazwę "Historia wiecznie żywa" i został zorganizowany przez ZST im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowie. W rywalizacji wzięło udział 7 drużyn, w tym cztery ciechanowskie. Od początku nasza drużyna prezentowała się bardzo dobrze.

 

Po bardzo ładnej recytacji "Warkoczyka" Tadeusza Różewicza i prezentacji plakatu odnoszącego się do II wojny światowej byliśmy w czołówce. Umocniły nas w niej dwie rundy pytań historycznych. Gdy po konkurencji sprawnościowej dorobek drużyny powiększył się o 2 punkty, miejsce na podium było pewne. W kolejnych rundach pytań historycznych naszej drużynie przytrafiła się jedna wpadka. Podliczono wyniki końcowe. Okazało się, że do wyłonienia zwycięzców potrzebna będzie dogrywka. Szczęście w losowaniu pytania uśmiechnęło się do rywali i musieliśmy się zadowolić bardzo dobrym drugim miejscem. Całej drużynie serdecznie gratulujemy.

Goście w mundurach

 

26 marca 2019r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 11 Pułku Ułanów Legionowych z Ciechanowa. Głównym celem spotkania była promocja klas mundurowych o profilu policyjnym. Uczniowie kl. VII i VIII mogli zobaczyć rozmaite rodzaje broni oraz poznać techniki samoobrony. 

Obchody Dnia Wiosny w Sierpcu

 

Uczniowie  klas IV - VIII wzięli udział w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. W programie obchodów przewidziano:

·  Zwiedzanie skansenu

·  Udział w konkursie na najciekawszą Marzannę – Paradę Marzann  (nasza Marzanna zajęła II miejsce). Dzień wcześniej w szkole rozstrzygnięto konkurs na najciekawszą Marzannę. Każda klasa przygotowała swoją propozycję. Jury wybrało Marzannę wykonaną przez klasę IV B. I to ona reprezentowała naszą szkołę w Sierpcu.

·  Topienie Marzanny w rzece jako symboliczne „wypędzenie” zimy

·  Zwiedzanie z przewodnikiem chałup chłopskich  z XIX wieku

·   Przejazd wozem po terenie skansenu

·   Ognisko, pieczenie kiełbasek

 

Wymęczeni trudami walki z odchodzącą zimą i witania nadchodzącej wiosny, jednak szczęśliwi, wszyscy wrócili do Moraw w porze obiadowej.

Piszą o tym również na stronie MWS w Sierpcu

NASZA MISTRZYNI PARKIETU !!!

 

W dniu 20 marca 2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Mławie odbył się Powiatowy Konkurs „My też mamy talent”. Poziom konkursu był bardzo wysoki. W gronie zwycięzców znalazła się uczennica naszej Szkoły zajmując

I miejsce w kategorii występów solowych.  Patronem medialnym konkursu było Radio 7.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszej Uczennicy.

O sukcesie Pauliny można też przeczytać w lokalnych mediach

Obchody "Pierwszego Dnia Wiosny" w klasach I-III

Sukces naszych piłkarzy.

 

Sport jest okazją nie tylko do tego aby rywalizować ale również, a może przede wszystkim aby się integrować, nawiązywać nowe znajomości i kontakty z rówieśnikami. Między innymi taki właśnie cel przyświecał organizatorom Integracyjnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych.

 

15 marca w hali sportowej w Morawch spotkali się uczniowie z 3 szkół z terenu gminy Stupsk. Mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym , a na zakończenie poza wręczeniem pamiątkowych pucharów organizatorzy przygotowali poczęstunek regeneracyjny dla wszystkich dzieci.

 

Wyniki: 

I. Stupsk - Morawy (1:4) 

Bramkę dla Stupska strzelił Krzysztof Skonieczny, dla Moraw gole zdobywali: Igor Jurczewski X2, Eryk Grabowski X2)

 

II. Morawy - Wyszyny ( 5:2)

Dla Moraw gole zdobywali: Igor Jurczewski X2, Eryk Grabowski, sam, Dobies Jakub; dla Wyszyn bramki zdobyli: Oskar Zadrożny, Łukasz Wydra

 

III. Stupsk - Wyszyny (13:0)

Bramki dla Stupska zdobywali: Karol Jabłonowski X5, Skonieczny Krzysztof X5, Hubert Kujawowicz, Jakub Kruszyński X2.

 

Klasyfikacja końcowa 

1. Morawy - 6 pkt.

2. Stupsk - 3 pkt. 

3. Wyszyny Kościelne - 0 pkt.

„Papierowy teatrzyk”

 

     27  lutego uczestników koła teatralnego, które realizowane jest w ramach innowacji pedagogicznej - „Zabawa w Teatr” odwiedziła pani Elżbieta Mizerska – Dyrektor Biblioteki w Stupsku z nietypowym przedstawieniem Kamishibai. To tradycyjna japońska sztuka opowiadania, która ma już wielowiekową tradycję. Podstawowym elementem jest drewniana skrzynka butai, mająca formę rozkładanego teatrzyku. Wewnątrz umieszczone są karty z ilustracjami. Każda karta to kolejny fragment opowieści. Osoba prowadząca przekłada kolejne ilustracje kontynuując jednocześnie narrację.

         Pani Mizerska zaprezentowała uczniom przedstawienie o pingwinku, który troszczył się o to, by nasza planeta była czysta. Podczas czytania bajki dzieci siedziały jak zaczarowane. Postanowiły, że wkrótce sami napiszą dalszy ciąg przygód pingwinka i zaproszą na przedstawienie panią bibliotekarkę.

 

WYCIECZKA DO KRĘGIELNI

 

4 marca br. uczniowie klasy II naszej szkoły wraz u uczniami ze Szkoły Podstawowej w Stupsku i Szkoły Podstawowej w Wyszynach  pojechali  do  kręgielni w Mławie. Organizatorem wycieczki  był pan Jacek Świderski Wójt Gminy Stupsk, który ufundował ten wyjazd  jako nagrodę za zajęcie I miejsca  w „Gminnym Konkursie Stroików  Bożonarodzeniowych”.  Opiekunami były  pani Elżbieta Mizerska – Dyrektor Gminnej Biblioteki w Stupsku oraz wychowawczyni klasy II – pani Magdalena Ogrodzińska. Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, a także integracja zespołów klasowych.

 

Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem uczniowie zdobywali coraz więcej punktów. Wśród graczy wyłonili się liderzy tej dyscypliny. W kategorii klas młodszych zwyciężył Krystian Ptaszczyński – uczeń klasy II naszej szkoły. Zabawa okazała się niezwykle wciągająca, a rywalizacja o punkty dostarczyła uczniom silnych, sportowych emocji. Dwie godziny gry minęły bardzo szybko, a wspólny posiłek w postaci pysznej pizzy był doskonałą okazją do zregenerowania sił. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Podczas wyprawy uczniowie mieli okazję przekonać się, że bowling to nie tylko dyscyplina sportowa, ale świetna zabawa. Pełni wrażeń i emocji wrócili do szkoły myśląc już o kolejnym wyjeździe. Było super!!!

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

Szkoła Podstawowa w Morawach po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Dzień bezpiecznego Internetu”, której celem jest podwyższenie wiedzy i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania dzieci i młodzieży z zasobów internetowych.

Akcja trwała od 11.02 do 15.02 2019 r.

Szkolne obchody realizowane były poprzez wykonanie różnorodnych zadań. Uczniowie klasy V  stworzyli dekalog użytkowników Internetu. Uczniowie klas VI wykonali plakaty informujące o zagrożeniach w sieci. W klasie VII na lekcji informatyki również zostały omówione zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci.

 

Na zajęciach świetlicowych prowadzono pogadanki z pozostałymi uczniami. Wykorzystano filmy edukacyjne „Owce w sieci”, na podstawie których dzieci określały z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać i w jaki sposób ich uniknąć. Zapoznali się  z zasadami kulturalnego zachowania w Internecie i dowiedzieli gdzie mogą uzyskać informacje oraz pomoc w razie niebezpiecznych i nieprzewidzianych sytuacji.

 

 

Choinka szkolna

I Konkurs Kolędowy w Ciechanowie 

 

W środku zimy zaśpiewały nasze słowiki. A ponieważ zrobiły to cudownie, zachwycając jury I Konkursu Kolędowego w Ciechanowie zostały nagrodzone:

Izabela Miłoszewska z klasy VII – I miejsce

Lena Rogowska (pięciolatka – najmłodsza uczestniczka) – wyróżnienie.

 

Gratulujemy.


Spotkanie z policjantem.
 

 

W dniu 16 stycznia dzieci z klas 0-III spotkały się z policjantem. Wizyta przedstawiciela władzy miała związek ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Jej  celem było przypomnienie uczniom o zachowaniu bezpieczeństwa  podczas zabaw  zimowych.

Konkurs „Karta Bożonarodzeniowa od Wójta”

 

20 grudnia uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody z rąk Wójta Gminy Stupsk za najładniejsze  prace  zgłoszone do konkursu „Karta Bożonarodzeniowa od Wójta”.

Karina Lewandowska kl. II – II miejsce w kategorii klas młodszych

Wiktoria Tabaka kl. VII – III miejsce w kategorii klas starszych

 

Nikola Kicka kl. IV a - wyróżnienie

Jasełka

Wigilie klasowe

Rekolekcje

#RazemNaŚwięta

 

Świąteczna Akcja „PACZKA” – Pomoc Polakom na Kresach

 

Kolejny raz udało się!

Dzięki Waszej ofiarności zebraliśmy 140 kg  darów dla Polaków na Białorusi. WIELKIE DZIĘKI dla dzieci i uczniów z naszej szkoły, rodziców, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji.  Podziękowania należą się także Panu Wójtowi – Jackowi Świderskiemu za udostępnienie samochodu do przewiezienia paczek.

W piątek (7 grudnia) przekazaliśmy dary harcerzom w podwarszawskim Wawrze. Oni zawiozą paczki do Polaków mieszkających na Kresach.

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia ze zbiórki, segregowania, liczenia, pakowania oraz przekazania darów.

Wycieczka do Warszawy!

 

 

Dnia 30 listopada klasa V, VIa, VII i dwie osoby z klasy VIII naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Około godziny 7 ruszyliśmy w drogę do stolicy. Nie obyło się bez muzyki i świetnej zabawy w autobusie, co umiliło nam drogę. Koło godziny 9:30 przyjechaliśmy do kręgielni HulaKula. Został przedstawiony nam regulamin bowlingu i dostaliśmy specjalne buty. Zostaliśmy podzieleni na 9 grup I… zaczął się turniej! Trzy najlepsze drużyny dostały medale, ale na pewno dla każdego uczestnika wycieczki była to świetna atrakcja! Następnym punktem był park trampolin- Hangar 646. Dostaliśmy opaski oraz skarpetki umożliwiające nam wejście na trampoliny. Po szybkiej rozgrzewce mieliśmy możliwość skorzystania z każdego zakątku hangaru. Były skoki na trampolinach, do gąbek, na wielkie materace, zjazdy na specjalnych deskach. Każdemu z pewnością spodobała się taka forma lekcji wychowania fizycznego. Kolejnym miejscem podróży był posiłek w restauracji McDonald w galerii Atrium Targówek. Po zjedzonym posiłku i drobnym odpoczynki przyszedł czas na ostatni punkt naszej wycieczki. Na umówiony czas i wybranym wcześniej miejscu zebraliśmy się, aby zdążyć na seans filmowy. Baśniowy film „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”, który mieliśmy okazję obejrzeć był bardzo ciekawy! Niestety była to już ostania atrakcja wycieczki. Weszliśmy do autobusu w powrotną stronę do Moraw. Około godziny 21 byliśmy już przy szkole. Niewątpliwie każdy zapamięta tą wycieczkę na długo!

Światowy Dzień Pluszowego Misia

ANDRZEJKI W KLASIE II

 

           W tym roku uczniowie klasy II  naszej szkoły postanowili obchodzić  Andrzejki  w nieco  inny sposób.  Zamiast wróżb wychowawczyni zorganizowała dla swoich podopiecznych  pokaz  mody. Dzieci   przygotowały  cudowne  i pomysłowe stroje inspirowane  ulubionymi  postaciami, ale też  marzeniami związanymi z przyszłością. Wesoła zabawa w gronie kolegów sprawiła, że  w klasie II  zagościł  radosny i wyjątkowy nastrój.

 

Spotkanie z lekarzem

 

W dniu  28 listopada  gościliśmy w naszej  szkole  bardzo ważnego gościa, panią  Danutę  Romansson – lekarza pediatrę - alergologa. Celem spotkania było propagowanie zachowań prozdrowotnych tj.: zdrowe odżywianie, korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu, uprawianie sportu oraz dbałość o czystość i higienę osobistą. Uczniowie dowiedzieli  się, na czym polega praca lekarza i zapoznały się z podstawowym sprzętem lekarskim. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie z gościem.

 

„ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA”

 

            W Szkole Podstawowej  w Morawach już od kilku lat nauczyciele  oraz uczniowie z klas I-III, w ramach profilaktyki antynikotynowej, w dniu 15 listopada podejmują działania mające na celu przeciwdziałanie biernemu paleniu. Nasze dzieci rozumieją , że palą nie tylko  osoby, które trzymają papierosa w rękach, ale również te, które znajdują się w tym samym pomieszczeniu. Wdychając dym papierosowy stają się biernymi palaczami.

            Dzieci wykonały prace plastyczne – indywidualne lub grupowe, poprzez które apelują do dorosłych o prawo do oddychania czystym powietrzem - pozbawionym dymu tytoniowego. Na wielu pracach znalazło się hasło: „Nie pal przy mnie proszę”. Prace zostały rozwieszone na korytarzu szkolnym, aby zwrócić uwagę, szczególnie rodziców palących w domu, na problem ich dzieci, które są biernymi palaczami.

 

           Wykonanie prac plastycznych poprzedziły pogadanki w klasach na temat szkodliwości palenia, jak również rozmowy dotyczące zdrowego stylu życia. Odbyło się  spotkanie z pielęgniarką, która wsparła działania szkoły swoją wiedzą fachową w tym zakresie.

„Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”

 

Kampania społeczna „Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj” trwa od 2005 roku. Nadrzędnym jej celem jest kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości  o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. W konsekwencji dążenie do ograniczenia liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych.

     We wtorek - 13 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez Komendanta Posterunku Straży Ochrony Kolei  w Nasielsku p. Sławomira Kaczerskiego, obejrzeli interaktywne prezentacje i filmy dotyczące bezpiecznych zachowań podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez przejazdy kolejowe. Celem spotkania było utrwalanie wśród dzieci i młodzieży znajomości znaków drogowych i kolejowych, rodzajów przejazdów kolejowych i uświadamianie konieczności respektowania przepisów dotyczących ruchu drogowego i kolejowego..

 

      Na zakończenie spotkania uczniowie klas I - III otrzymali broszury informacyjne dla rodziców i  książeczki edukacyjne dla dzieci, które mają przypominać i utrwalać najmłodszym użytkownikom ruchu drogowo-kolejowego o bezpiecznym mądrym zachowaniu. Wszyscy uczestnicy obiecali, że będą pamiętać o zachowaniu  bezpieczeństwa przed przejazdami kolejowymi.

Wycieczka do Mławy

 

 

            Wycieczka klasy VI a do Mławy 16.XI.2018 roku. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej, zwiedzali  Muzeum Ziemi  Zawkrzeńskiej oraz wystawę czasową  zatytułowaną  ,,Ta, co nie zginęła, wyrośnie z naszej krwi. Polacy w latach 1914-1921”.                 

Wycieczkę zakończono spacerem po parku miejskim.                                                                                                Wyjazd zorganizowała wychowawczyni Małgorzata Makówka i p. Iwona Świderska.                                                                                                                                                                  

MARSZ DLA NIEPODLEGŁEJ - Rekord Dla Niepodległej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     29 października obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Do udziału w akcji zaproszeni zostali nauczyciele, którzy w tym dniu wcielili się w role bohaterów Gangu Świeżaków.

100% DLA ŻYCIA, czyli XIV Kampania Białych Serc

 

     Nasza szkoła wzięła udział  w XIV Kampanii Białych Serc - Europejskim Solidarnym Proteście Przeciwko Narkotykom i Przemocy. W tym roku odbyła się pod hasłem: ,,100% dla życia", a jej tematyką przewodnią było uzależnienie od napojów energetycznych. 

 Koordynatorami akcji byli: p. A. Snachowska oraz p. G. Milczarek.

W jej trakcie okna naszej szkoły zostały ozdobione białymi sercami - symbolem kampanii. Zorganizowano spotkania z policjantem i pielęgniarką, których celem było uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z używania środków psychoaktywnych oraz promowanie zdrowego stylu życia. 

     Uczniowie klas I-III i IV-VIII wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ,,Zdrowie to bezcenny skarb".

Wyróżniające się pracy zostały nagrodzone.

Nagrody ufundował Wójt Gminy Stupsk. 

 

 

 Konkurs poetycki „100% dla życia”

 

Wręczenie nagród zwycięzcom gminnego konkursu poetyckiego „100% dla życia” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stupsku w ramach XIV Kampanii Białych Serc.

Kategoria IV – VI

II miejsce – Łukasz Kowalski

Kategoria VI – VIII

II miejsce – Weronika Bogusz

 

Gratulacje dla naszych uczniów !

Marsz dla Niepodległej

 

Kilka dni temu w Szkole Podstawowej w Morawach miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Zorganizowany został marsz mający upamiętnić 100- lecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Dzieci i młodzież szkolna wraz z gronem pedagogicznym, rodzicami, zaproszonymi gośćmi oraz członkami społeczności lokalnej zebrali się licznie przed szkołą, gdzie ok. 11.11 miało miejsce uroczyste posadzenie Dębu Niepodległości. Następnie wspólnie w kolorowym kondukcie przeszli ulicami Moraw i Konopek. Z chorągiewkami, białymi i  czerwonymi balonikami w dłoniach oraz z uśmiechem i patriotycznymi pieśniami pozdrawiali okolicznych mieszkańców, przypominając im o zbliżającym się święcie.

Po dojściu do kaplicy w Konopkach wszyscy uczestnicy marszu wzięli udział
w uroczystej Mszy Św. odprawionej w intencji Naszej Ojczyzny. Niezwykłego jej kolorytu dodał także występ chóru szkolnego, wykonujący pieśni żołnierskie z początku XX w.

 

Kulminacyjnym punktem marszu było odśpiewanie hymnu narodowego. Zapoczątkowana w ten sposób nowa tradycja wspólnego świętowania z pewnością zapisze się na trwałe w Naszej Małej Ojczyźnie.

 

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Morawach serdecznie dziękuje za pomoc w przygotowaniu marszu Ks. Karolowi Kanieckiemu, Ks. Markowi Czarzastemu i Ks. Wiesławowi  Mordonowi, Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Konopki, Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopkach, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej Wsi Konopki, członkom Koła Emerytów i Rencistów Wsi Konopki, Straży Gminnej, policji w Szydłowie oraz Leśniczemu Leśnictwa Dunaj, WOPR – Ciechanów.

 

Dzień Edukacji Narodowej

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny.

 

 

Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły uczyli się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy oraz właściwych zachowań w sytuacjach trudnych. Prowadzący zajęcia zadbali o ciekawy program  oraz atrakcyjne upominki.  Organizatorem spotkania był Urząd Marszałkowski.  Zaszczycili nas swoją obecnością: Pan Rafał Woźnowski - Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ciechanowie, Pan Jacek Świderski – Wójt Gminy Stupsk, Pan Konrad Wojnarowski – zastępca dyrektora Meditrans w Warszawie, Pan Komisarz Piotr Paluszak - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mławie, Pan st. Brygadier Jarosław Kuciński – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie, Pan Stanisław Bańczyk - Komendant Straży Gminnej. Całość spotkania prowadzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego: Beata Trzcińska oraz Zbigniew Turek przy wydatnej pomocy nauczycieli naszej szkoły. Całe wydarzenie było koordynowane przez Panią Dyrektor Agnieszkę Szweig-Sokołowską oraz Panią Wicedyrektor Magdalenę Ogrodzińską.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019