Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

AKTYWNA SZKOŁA PODSTAWOWA W MORAWACH

W dniu 18 czerwca uczniowie naszej Szkoły wraz z opiekunami wyruszyli na spływ kajakowy doliną rzeki Wkry. Trasa liczyła 8 kilometrów i pozwoliła na podziwianie piękna przyrody naszego regionu oraz na niewielki trening naszych mięśni. Wszyscy wzięli się ostro do wiosłowania ale, jak to zwykle bywa, współpraca często zawodziła. Na początku niektórzy nie mogli się dogadać co do współpracy, ale po kilku obrotach kajaków na rzece zaczęli płynąć we właściwym kierunku. Pogoda okazała się wyjątkowo przychylna naszym zmaganiom i wszyscy zmienili barwy na nieco bardziej letnie. Gdy już dopłynęliśmy do celu, czekali na nas Gospodarze z ciepłym posiłkiem z grilla, napojami i atrakcjami w leśniczówce. Wszyscy byli zachwyceni choć zmęczeni. Zapytani o ocenę naszego wyjazdu, uczniowie stwierdzili, że powinniśmy częściej organizować tego typu spotkania.

 

Tak więc  DO ZOBACZENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM!

Dzień Języków Obcych

Z przyjemnością informujemy,

że ukazała się książka pt. Świat przyszłości,  w której zostało opublikowane opowiadanie Karoliny Milewskiej, uczennicy klasy VI.

Serdecznie gratulujemy!

Chętni mogą nabyć książkę poprzez poniższy link:

http://mlodziautorzy.pl/zamawianie/

Wycieczka do Działdowa 13 czerwca 2018r.

Wycieczka do Solca Kujawskiego i Torunia 11 czerwca 2018r.

Nasz poeta

Sukces Adriana Stępkowskiego, ucznia kl. VI w Powiatowym Konkursie Literackim "O złote pióro Kornela Makuszyńskiego" w Szkole Podstawowej Nr 6 w Mławie

 

Próbny egzamin ósmoklasisty za nami!

W dniach 7 i 8 czerwca uczniowie klasy VII po raz pierwszy zmierzyli się z nową formą egzaminu. W czwartek odbył się egzamin z języka angielskiego, zaś w piątek  z języka polskiego i matematyki.

Aby ukończyć szkołę, należy do niego przystąpić. Egzamin jest  obowiązkowy i przeprowadzany w formie pisemnej. W latach 2019 – 2021 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Odbywać się on będzie przez trzy kolejne dni: pierwszego dnia – język polski – 120 minut, drugiego dnia – matematyka – 100 minut, trzeciego zaś – język obcy nowożytny – 90 minut. Od roku 2022 dodatkowo będzie również egzamin z jednego z następujących przedmiotów: biologia, geografia, historia, chemia lub fizyka.

W arkuszu z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania zamknięte, tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych, jak i zadania otwarte, tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź. Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w informatorach o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów. Więcej informacji znajduje się na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 

 

Wycieczka do Warszawy 4 czerwca 2018r.

Obchody Dnia Dziecka 30 maja 2018r.

Bieszczady 23 – 25 maja.

Dzień pierwszy (raczej noc pierwsza).

Zaczęło się strasznie. Między godziną 2.00 a 2.30 rozdzwoniły się budziki w domach uczestników wycieczki. I dzwoniły od Żmijewa do Bolewa, od Krośnic do Strzałkowa. Gdzieniegdzie podniosła się zmierzwiona czupryna, gdzieniegdzie ręka wykonała mimowolny ruch, jakby chciała odgonić komara, a gdzieniegdzie nie było żadnej reakcji. Wtedy do akcji ruszyli dzielni rodzice, którzy MUSIELI dobudzić swoje dzieci. Brawo! Udało się, o 3.30 wszyscy stawili się na zbiórkę przed szkołą. Policzyliśmy się i wsiedliśmy do autokaru. Teraz dopiero poczuliśmy, że coś się zaczyna. Jak to zwykle bywa, w czasie jazdy tył – śpiewający, przód – gadający, a środek autokaru – śpiący. Gdy minęliśmy Warszawę okazało się, że ze względu na niepewną pogodę musimy przenieść spływ pontonami na piątek, a zamiast tego odbędzie się mecz w bumperball. Za Grójcem pierwszy postój. Oczywiście, niesamowita kolejka do WC. Jedziemy. Za Opatowem śniadanie (godzina 10.00). Żurek i parówki J. Śniadanie!? Ale żurek był wyśmienity. Parówki też niezłe. O 14 dojechaliśmy do Leska. Ups… do Biedronki w Lesku. Ależ to był widok, 48 osób w kolejce do kasy, trzymających w rękach chipsy, słodycze i napoje.

Bumperball. Tu nie ma co pisać – to trzeba zobaczyć https://www.facebook.com/860356717463530/videos/983577165141484/

Wszyscy świetnie się bawili. Nawet jeden z opiekunów pokazał kilka efektownych przewrotów w nadmuchiwanej kuli.

Około godziny 17 dotarliśmy do naszego pensjonatu. Wrzuciliśmy nasze bagaże do pokojów i udaliśmy się do sali, gdzie przygotowano dla nas atrakcję w postaci gier zręcznościowych i zabaw umysłowych. Podzielono nas na cztery drużyny, które rywalizowały ze sobą. Po zakończonych zawodach czekała na nas miła niespodzianka w postaci skrzynek zawiera rających pamiątkowe drewniane monety i garść cukierków dla każdego. Trochę zmęczeni poszliśmy na stołówkę zjeść obiadokolację. Hmmm… niewiele zjedliśmy, bo … nie byliśmy głodni :D (wiadomo lody, chipsy, paluszki, żelki itp. wypełniły wcześniej nasze żołądki).

Wieczorem poszliśmy na tamę podziwiać piękne widoki.

O 22.00 była cisza nocna (tzn. została ogłoszona, a nastała troszkę później)

Dzień drugi.

Pobudka, śniadanie i o 10.00 jesteśmy gotowi do zwiedzania tamy. Połowa grupy kaski na głowę i rusza za panem przewodnikiem, druga połowa (ta trochę fajniejsza) zostaje i ogląda ciekawy film o tym, jak powstawała tama. Wrażenia niesamowite. Niestety nie można tam fotografować, więc zdjęć brak (tylko jedno w czerwonych kaskach, pod którymi są białe czepki z siateczki uniemożliwiającej przenikanie pewnych owadów bezskrzydłych z głowy na głowę).

W południe ruszamy w kierunku Połoniny Wetlińskiej. Idziemy zwartą (no może nie do końca) grupą. Ale WSZYSCY wchodzą na szczyt połoniny. Dla tego widoku warto było. Zaczyna padać. Pogoda w górach jest nieprzewidywalna. Odczuwamy to na własnej skórze. Robi się chłodno i ślisko. Kilka osób poznaje na własnej skórze prawa fizyki  (a właściwie na pewnej części ciała, której nazwy nie trzeba wymieniać). Grawitacja działa. Jeden z uczestników aż cztery razy ląduje na… no wiecie. Na dole wszyscy meldują się umorusani po kostki w błocie. Panowie kierowcy pomagają nam się doprowadzić do czystości.

O 16.30 wypływamy w godzinny rejs po Jeziorze Solińskim. Ciekawe opowieści przeplatane szantami płyną z głośnika. Pan Kapitan ma siwą brodę i jest bardzo miły, bo pozwala nam pobawić się dzwonem pokładowym.

Wracamy do pensjonatu. Jemy kolację i ruszamy na pasaż z kramami. Wreszcie spokojnie możemy kupić pamiątki dla naszych najbliższych.

Wieczorem ognisko i cisza nocna trochę później, ale jesteśmy tak zmęczeni, że zasypiamy prawie natychmiast.

Dzień trzeci (ostatni)

Pobudka, śniadanie i ruszamy w drogę. Około godziny 10 dojeżdżamy do Sanoka i po krótkim omówieniu zasad bezpiecznego poruszania się na wodzie zaczynamy spływ Sanem. Każdy ma na sobie kapok, zaś w ręku trzyma pagaj. Na początku współpraca załóg układała się różnie – pontony kręciły się w kółko, płynęły zygzakiem, albo… w ogóle się nie ruszały. Po kilku chwilach wszyscy jednak opanowali technikę wiosłowania i zaczęła się prawdziwa zabawa. Wyścigi, delikatne chlapanie, a nawet wyciąganie pontonów, które utknęły na mieliźnie. Niewiele osób pozostało suchych, ale wszystkie szczęśliwie dotarły do mety, która była 5 km dalej.

Zmęczeni wróciliśmy do Sanoka aby zjeść obiad. Po napełnieniu żołądków ruszyliśmy do Sandomierza.

Zwiedzanie Sandomierza zaczęliśmy od … obiadu. W stylowych wnętrzach starej kamienicy czuliśmy się jak średniowieczni żacy. Zjedliśmy współczesnego schabowego z frytkami i ruszyliśmy zwiedzać to piękne miasto wraz z naszym przewodnikiem, którym został pan Adam Tesznar.  Rynek, Brama Opatowska, Zamek, Katedra, Wąwóz Królowej Jadwigi zrobiły na nas niesamowite wrażenie.

Ruszyliśmy w drogę powrotną i około godziny pierwszej w nocy (sobota) dotarliśmy do Moraw.

Pomysłodawcą, „księgowym” oraz kierownikiem tej wycieczki był pan Adam Tesznar.

Organizacyjnie wszystko „dopięła na ostatni guzik” firma BIURO PODRÓŻY PAWUK.

Pan Szczepan Niemiec opiekował się nami jako pilot i przewodnik po bieszczadzkich zakątkach.

Wszyscy oni sprawili, że wycieczka była ciekawa i bezpieczna.

DZIĘKUJEMY.

 

 

Turniej Piłki Nożnej.

 

Nasze drużyny zajęły pierwsze miejsca w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektorów Szkół Podstawowych Gminy Stupsk, który obył się 22 maja na gościnnym boisku w Wyszynach. 

Dodatkowo najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Kamila Kowalska i Igor Jurczewski.

Duma nas rozpiera.

Podsumowanie akcji "Żyj zdrowo"

Żywa lekcja historii 15 maja 2018r.

Akademia z okazji Święta 3 Maja

      27 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy VII przedstawili społeczności uczniowskiej montaż słowno – muzyczny z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

     Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru. Na szczególne brawa i bis zasłużył duet Agaty Korzeniewskiej i Jakuba Milewskiego, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w „Dumce na dwa serca”. O potrzebie dbałości o symbole narodowe przypomnieli zebranym również najmłodsi reprezentanci naszej szkoły, którzy pomachali do wszystkich biało – czerwonymi łapkami przygotowanymi specjalnie na tę okoliczność.

 

 

"Wiosna w poezji"

 

W czwartek 26 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiosna w poezji”. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z klas IV-VI. Jury w składzie : wójt gminy Stupsk pan Jacek Świderski, pani dyrektor Agnieszka Szweig-Sokołowska, kierownik Filii Bibliotecznej w Konopkach pani Krystyna Ogrodzińska i pani Monika Stępkowska po długich obradach wyłonili następujących laureatów i wyróżnionych:

I miejsce – Paulina Kowalska

II miejsce – Dominika Dudalska

III miejsce- Karolina Milewska

 

Wyróżnienia:

Natalia Najduk

Alicja Hajn

Hubert Czaplicki

 

Uczennice kl. IV i Va zaprezentowały swoje talenty aktorskie w przedstawieniu pt. „Co by  było gdyby nie było pszczół” oraz zatańczyły taniec do piosenki „Hair – Little dance”.

 

Na zakończenie, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, zaproszeni goście: Dyrektor Gminnej Biblioteki w Stupsku pani Elżbieta Mizerska, kierownik Gminnej Biblioteki publicznej w Wiśniewie pani Anna Wtulich oraz wicedyrektor naszej szkoły pani Magdalena Ogrodzińska głośno przeczytały bajkę o Andersenie, tą samą, którą poznały w dzieciństwie, udowadniając, że istnieją utwory, na których wychowało się kilka pokoleń.

Obchody Dnia Ziemi 25 kwietnia 2018r.

Wyjazd na spektakl teatralny „Chłopcy z Placu Broni”

 

 

Na ulice dawnego Budapesztu przeniosło się 34 uczniów z kl. IV-VI, którzy 23 kwietnia 2018r. obejrzeli przedstawienie pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Teatr Współczesny w Krakowie przedstawił poruszającą historię o magii dzieciństwa, sile marzeń i drodze ku dorosłości. Kanwę scenicznej interpretacji kultowej powieści Ferenca Molnara stanowił spór o tytułowy plac. Wraz z rozwojem akcji mieliśmy okazję poznać perypetie grupy chłopców walczących po obu stronach barykady zanurzając się wraz z nimi w świat dziecięcych zabaw i fantazji. Uczniowie naszej szkoły z uwagą obejrzeli przedstawienie i mamy nadzieję, że dla nich  takie wartości, jak przyjaźń, lojalność, honor, patriotyzm, będą tak samo ważne jak dla bohaterów sztuki.

Brawo Paulina

Wycieczka do Mławy.

 

23 kwietnia 2018 r. uczniowie klas IIIa, IIIb i II, pod opieką pań wychowawczyń i pań bibliotekarek,  odwiedzili mławską filię Biblioteki Pedagogicznej. Pani Agata Mierzwa, dyrektor Biblioteki w ramach akcji "Rok dla Niepodległej" zapoznała dzieci z "Legendą o Lechu, Czechu i Rusie". Następnie uczniowie odpowiadali na krótkie pytania. Spotkanie było także okazją do utrwalenia informacji na temat polskich symboli narodowych: godło, flaga, hymn. Dzieci dowiedziały się, że czerwień symbolizuje waleczność i krew przelaną za Polskę zaś biel- czystość. Zajęcia zakończyły się wspólnym śpiewem popularnej piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz deklamacją wiersza Władysława Bełzy "Kto Ty jesteś?". Po lekcji bibliotecznej przeszliśmy pod pomnik Marszałka Piłsudskiego. Wycieczka zakończyła się wyśmienitą zabawą na plac zabaw w mławskim parku.

Spotkanie z psychologami 17 kwietnia 2018r.

Sukces naszych młodych artystek.

 

Agata Korzeniewska i Stefania Dolatowska znakomicie zaprezentowały się podczas 8 Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w MDK w Mławie 4 kwietnia 2018 r. Agata wyśpiewała drugie miejsce, zaś w duecie ze Stefanią trzecie.

Pękamy z dumy i gratulujemy.


Sukcesy naszych artystów

 

W konkursie recytatorskim, który odbył się w Szkole Podstawowej w Wyszynach w dniu 10 kwietnia nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze:

W kategorii klas 0-I:

Gaya Nosarzewska - wyróżnienie,

Piotr Kwaśny - III miejsce

W kategorii klas II - III:

Patrycja Stryjewska - III miejsce,

Nikola Kicka - I miejsce

W kategorii klas VII:

 

Kuba Milewski - wyróżnienie

Akcja zbiórki elektrośmieci

 

Serdecznie dziękujemy za udział i pełne zaangażowanie w akcję zbiórki elektroodpadów prowadzonej przez naszą szkołę

Podsumowując, w zbiórce zebraliśmy - 469 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Zgodnie z Regulaminem Green Office Ecologic Spółka z o.o.warunkiem otrzymania nagrody w naszej Akcji było zebranie minimum 500 kg elektrośmieci.

 

Jak więc widać zabrakło nam zaledwie 31 kg (niestety, około ¼ zebranych elektrośmieci zostało wyniesionych z terenu szkoły przez nieznane osoby). Szkoda.

Przedstawienie wielkanocne 28 marca 2018r.

Nagroda w konkursie „Koszyczek Wielkanocny” organizowanym przez Cedrob


Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy klasowy stroik bożonarodzeniowy 22 marca 2018r.

Mobilne planetarium 19 marca 2018r.

KONIEC TEGOROCZNEJ AKCJI

GÓRA GROSZA

 

Jak wszyscy wiedzą, w naszej Szkole odbyła się doroczna akcja Góra Grosza. Każdy z nas mógł dorzucić coś od siebie. Samorząd naszej Szkoły zakończył akcję i udało nam się wszystko podliczyć. Zebrało się blisko 200 PLN w monetach 1, 2 oraz 5 groszy. Dość sporo czasu zajęło nam liczenie i segregowanie wszystkiego i troszkę to ważyło…W sumie zebrane pieniążki ważyły około 20 kilogramów. Ale wszyscy z uśmiechem przyczynili się do pomocy tym, którzy tego potrzebują. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które miały swój wkład w tą akcję. W tym roku było super i już teraz zachęcamy do zbierania „żółwiaków” na przyszły rok. Postaramy się zebrać jeszcze więcej.

 

DZIĘKUJEMY!!! 

DEBATA NA TEMAT UZALEŻNIEŃ

 

            W dniu 12 lutego 2018 roku trzy uczennice naszej szkoły – Marta Smaga, Paulina Kowalska oraz Karolina Milewska, pod opieką nauczyciela Pana Adama Tesznara oraz rodzica jednej z uczennic Pana Karola Milewskiego, wzięło udział w debacie na temat uzależnień. Spotkanie uczniów, rodziców oraz nauczycieli z terenu powiatu mławskiego odbyło się w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie.  Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9.30 i zakończyło się po godzinie 13.00. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli wysłuchać prelekcji przedstawicieli Policji, Prokuratury oraz osób zajmujących się na co dzień profilaktyką uzależnień.

        Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak prelekcja, a raczej rozmowa z uczestnikami spotkania, Specjalisty do spraw Profilaktyki Uzależnień  Pana Macieja Szczodrowskiego oraz koncert profilaktyczno - ewangelizacyjny zespołu "Wyrwani z niewoli” zatytułowany „Ku wolności”.  Zespół tworzy dwóch młodych ludzi, Jacek oraz Piotrek, którym udało się wyrwać z nałogów i teraz przedstawiają swoją historię poprzez muzykę młodego pokolenia oraz język, który dociera do każdego pokolenia. Wszyscy uczestnicy brali aktywny udział w koncercie za sprawą prowadzących oraz ich otwartości. Każdy mógł poznać świat uzależnień od strony tych, którzy w tym świecie już byli. Nasze uczennice zgodnie uznały spotkanie za bardzo udane i uważają, że każdy powinien wziąć w nim udział, żeby mieć świadomość zagrożenia związanego z każdym uzależnieniem.

Choinka szkolna 12 stycznia 2018

Sukces naszych artystów.

 

W ogłoszonym przez Wójta Gminy Stupsk p.Jacka Świderskiego konkursie pt. "Kartka bożonarodzeniowa od Wójta" uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne, z których dwie zostały wyróżnione:

 

Karol Arendt zajął I miejsce w kategorii klas IV - VII

 

Wiktoria Żmijewska zajęła II miejsce w kategorii klas 0 - III

 

Wigilie klasowe i Jasełka 22 grudnia 2017

Happy Park

 

29 listopada 2017 roku przedszkolaki oraz dzieci z grup 0 a i 0 b z naszej szkoły brały udział w Andrzejkach zorganizowanych przez swoje panie w Centrum Zabaw "Happy Park"  w Ciechanowie. Był to niezapomniany pobyt. Dzieciaki przez 2 godziny świetnie się bawiły. Uczestniczyły w zabawach i wróżbach organizowanych przez animatorki, miały malowane twarze, łapały  bańki z marzeniami, delektowały się pyszną pizzą. Zmęczone,  ale bardzo zadowolone wróciły prosto w objęcia swoich rodziców. 

Święto Pluszowego Misia

 

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się Święto Pluszowego Misia.

Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Z okazji tego święta  panie Iwona Świderska, Natalia Stańczak oraz Magdalena Stępkowska zorganizowały na sali gimnastycznej  uroczystość, w której uczestniczyły dzieci z przedszkola, grup 0a i 0b oraz zaproszeni goście, wśród nich pani dyrektor szkoły, wicedyrektor oraz koordynator projektu przedszkola.

Każde dziecko przyniosło swojego misia – pluszaka.  

Urodziny nie obyłyby  się bez tortu i  odśpiewania ,,sto lat”. Dzieci zatańczyły z Kubusiem Puchatkiem i Hefalumpem do wielu piosenek m.in. "Pokochaj misia". Następnie rozpoczęła się  wspólna zabawa i  konkursy, m.in. zjadanie miodku, kolorowanie misiów, recytacja wierszy o misiu. Wspólna zabawa przy muzyce dobiegła końca po wręczeniu wszystkim małym uczestnikom przez zaproszonych gości dyplomów za udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia oraz wspólnych zdjęciach.

 

„Dobrze widzi się tylko sercem”

 

Wszyscy wiemy że warto pomagać. Nasza szkoła również postanowiła się włączyć  w niezwykła akcję pomocy mieszkance naszej gminy Majce Słowikowskiej. Społeczność naszej szkoły stanęła na wysokości zadania i udało się nam uzbierać kwotę widoczną na zdjęciu.  Takie działania poruszają serca ludzi, ponieważ jesteśmy tego świadomi, że dziś my pomagamy, ale kiedyś sami możemy tej pomocy potrzebować. Dziękujemy wszyscy za pomoc i udział w akcji!!

 

WARTO POMAGAĆ!!!

Udało się!

 

Dzięki Waszej ofiarności mogliśmy dzisiaj zakończyć zbiórkę darów dla Polaków na Białorusi. W czasie zaledwie dwóch tygodni zebraliśmy około 80 kg artykułów dla naszych rodaków. WIELKIE DZIĘKI dla dzieci i uczniów z naszej szkoły, rodziców (jak zawsze hojnych), nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji.  Podziękowania należą się także Panu Wójtowi – Jackowi Świderskiemu za udostępnienie samochodu do przewiezienia paczek.

O godzinie 15 przekazaliśmy dary harcerzom w podwarszawskim Wawrze. Oni zawiozą paczki do Grodna na Białorusi

 

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia ze zbiórki, segregowania, liczenia oraz pakowania darów.

„Światowy Dzień Rzucania Palenia”  w Szkole Podstawowej w Morawach

 

         W związku ze „ Światowym Dniem Rzucania Palenia”, w ramach profilaktyki antynikotynowej, w dniu 15.11.2017 r. uczniowie klas I – III naszej szkoły uczestniczyli w pogadankach na temat zdrowotnych i społecznych skutków palenia papierosów. Szczególną uwagę zwrócono na fakt, jak niebezpieczne jest wdychanie dymu tytoniowego z papierosa palonego przez inną osobę w tym samym pomieszczeniu.                                                                                                                   

        Uczniowie obejrzeli również film o szkodliwości palenia tytoniu. Po projekcji dzieci wykonały prace plastyczne w postaci plakatów antytytoniowych, które zostały umieszczone w głównym holu szkoły.   

       Celem podjętych działań było poszerzenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.  

 

          Mamy nadzieję, że podjęte działania odwiodą dzieci od palenia w przyszłości.

Święto Odzyskania Niepodległości

 

Dnia 9 listopada 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczysta akademia przygotowana została przez uczniów klas V i VI oraz chór szkolny. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Barwy narodowe, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony podkreśliły patriotyczny charakter apelu. Na zakończenie odbył się konkurs historyczny, w którym zwyciężyła klasa VI.

 

 

Halloween 31 października 2017

Zakończenie i podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród - 31 października 2017

 

Konkurs plastyczny dla kl. I - III "Mój ulubiony bohater książkowy"

Julia Bełkowska kl. III B

Alicja Sieczka kl. II

 

Konkurs czytelniczy dla kl. IV-VII "Książka z imieniem w tytule"

Monika Kącka kl. IV

Brajan Chojnacki kl. IV

 

Najlepsze kostiumy na "Dzień Postaci Literackiej i Bajkowej"

Jakub Ślusarczyk kl. IV

Bartosz Stępkowski kl. IV

Hubert Czaplicki kl. VI

Wiktoria Tabaka kl. VI

Stefania Dolatowska kl. V A

Zuzanna Wyrzykowska kl. V B

Daria Witkowska kl. IV

Dzień Postaci Literackiej i Bajkowej

 

Każdy bez względu na wiek ma swojego ulubionego bohatera bajkowego lub baśniowego. Dzieciństwo często kojarzy się nam z książkami czytanymi przez rodziców  lub dziadków, a potem czytanymi samodzielnie.

Dlatego też, w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowaliśmy Dzień Postaci Literackiej i Bajkowej. 25 października 2017 nasza szkoła stała się prawdziwą „krainą bajek” a uczniowie zamienili się w bajkowych bohaterów, którzy pod opieką pani bibliotekarki odwiedzali najmłodsze dzieci z  naszej szkoły.

Na wszystkich przebranych czytelników czekała w bibliotece słodka niespodzianka.  Najciekawsze stroje zostaną wkrótce nagrodzone. 

 

STOP UZALEŻNIENIOM

 

W dniu 24.X.2017r. uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w spotkaniu z policjantem i pedagogiem szkolnym pod hasłem „Stop uzależnieniom”.

 

Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny „Stop uzależnieniom”.

Nagrodzeni w konkursie:

Kamila Kowalska - klasa VII

Marta Smaga – klasa VII

Patrycja Dobies – klasa VI

Karolina Milewska - klasa VI

Alicja Pękalska – klasa VA

 

Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Gminy Stupsk.

Gminne podsumowanie "Kampanii Białych Serc".

 

W dniu 20 października 2017r. uczniowie klas IV – VII pod opieką pani Anny Snachowskiej wzięli udział w gminnym podsumowaniu „Kampanii Białych Serc”. Podczas tego spotkania rozstrzygnięty został konkurs poetycki „Stop uzależnieniom”, w którym Stefania Dolatowska z klasy VA i Hubert Czaplicki z klasy VI otrzymali wyróżnienia.

Wycieczka do Mławy

18 października 2017r. uczniowie klasy IV uczestniczyli w lekcji bibliotecznej i zwiedzali Miejską Bibliotekę Publiczną w Mławie. Po lekcji dzieci cieszyły się piękną jesienną pogodą w parku miejskim.

Dzień Edukacji Narodowej

PAŹDZIERNIK – MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

10 pażdziernika 2017r., w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w naszej szkole gościła grupa teatralna „Ambaras”. Artyści, pod kierownictwem pani Elżbiety Mizerskiej, z udziałem pana Wójta Jacka Świderskiego i pani Kierownik GOPS Iwony Mikołajczyk, zaprezentowali dzieciom bajkę Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”

 

Imprezę przygotowały panie: Iwona Świderska i Anna Snachowska

 

Bezpieczny Pierwszoklasista

Dzień Chłopaka zorganizowany przez Samorząd Uczniowski

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

 

     2 października 2017r. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, połączone z Międzynarodowym dniem Muzyki.

   Uroczystość uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Stupska, pod batutą pana kapelmistrza Janusza Żuchowskiego.

       Gościliśmy również panie bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej: panią dyrektor Elżbietę Mizerską oraz panią Krystynę Ogrodzińską.

 

 

Imprezę przygotowały: I.Świderska, A.Snachowska, E.Miłoszewska

Spotkanie z policjantem 14.09.2017r.

We wrześniu przeprowadziłem akcję bohaterON. Jej celem jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W akcji wzięli udział ochotnicy z klasy VI - tej i VII - mej. Polega ona na przesłaniu własnoręcznie wypisanej kartki do wybranego przez siebie uczestnika Powstania Warszawskiego. Lista potencjalnych adresatów znajduje się na stronie bohaterONu. Liczba chętnych była większa. Jednak ograniczała nas ilość posiadanych kartek.

 

Autor: Rafał Burzymowski

Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września 2017r.