Wycieczka do Trójmiasta

     W czwartek  11 czerwca dzieci z klas I-III wyruszyły na  dwudniową wycieczkę do Trójmiasta. Dla większości z nich był to pierwszy samodzielny wyjazd bez rodziców.  Rano już o godz. 7.00 wszystkie dzieciaki wsiadły do autokaru, jeszcze tylko buzi, buzi z mamą i tatą, pomachaliśmy na pożegnanie i w drogę. Ahoj przygodo, wyruszamy na spotkanie z tobą!

   Najpierw zwiedzaliśmy Starówkę w Gdańsku, gdzie przy „starym, poczciwym” Neptunie zrobiliśmy sobie obowiązkową fotkę. Następnym punktem programu był rejs statkiem na Westerplatte i wreszcie to, o czym wszyscy marzyli – plaża. Nie kąpaliśmy się, bo było zbyt zimno, ale nie mogliśmy sobie odmówić moczenia nóg i chlapania wodą - zakończyło się to dla niektórych zmoczeniem  spodni, ale któż, by się tym martwił w takiej chwili. Na plaży mieliśmy również spotkanie z „człowiekiem morza”, czyli rybakiem - opowiedział nam trochę o swojej pracy, oraz pokazał ryby, jakie można złowić w Bałtyku.

      Nocleg, to było to, na co wszyscy czekali najbardziej. Niektórzy zasnęli bardzo szybko, inni do późnej  nocy prowadzili „długie Polaków rozmowy”, ale rano wszyscy  byli rześcy i gotowi do dalszej drogi. Jeszcze tylko wizyta w Muzeum Marynarki  Wojennej oraz  na ORP Błyskawica, w Gdyńskim Akwarium, na molo w Sopocie oraz obowiązkowo plaża i powrót do domu. Obok zakupionych pamiątek oraz zdjęć  przywieźliśmy ze sobą piękne wspomnienia.


                                                                                    Opracowała: Hanna Rzemieniewska

V Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

 

21 kwietnia 2015r. w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Mławie odbył się V Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Tegoroczny Przegląd  cieszył się dużym zainteresowaniem wśród wokalistów - na scenie wystąpiło około 280 osób.

    Naszą szkołę reprezentowała wokalistka Agata Korzeniewska uczennica kl. III oraz zespół wokalno-instrumentalny "Tęczowe nutki" w składzie: Aleksandra Dziubińska, Magdalena Jurkiewicz, Dominika Dudalska, Marta Rudzińska, Stefania Dolatowska, Natalia Najduk, Alicja Pękalska i Damian Stryjewski.

       Było to wielkie przeżycie dla naszych małych artystów - pierwszy występ na profesjonalnej scenie przed tak liczną publicznością.

 

                                                                                                                       Opracowała: E. Wichrowska

 

 

 "To nie była Wigilia!"


Co to znaczy być bezdomnym? Z jakich powodów ludzie mieszkają na dworcu, na ulicy, na klatce schodowej lub w piwnicy bloku? Dlaczego najczęściej przechodzimy obok nich obojętnie lub reagujemy złością? Bo zawadzają, brzydko pachną, kto powinien się nimi zająć? Czy mamy obowiązek, uświęcony staropolską tradycją, pomagać wędrowcom tylko w Wigilię?Na takie pytania mogli sobie odpowiedzieć uczniowie klas V-VI, którzy 26 marca obejrzeli interaktywny spektakl, pełen zaskakujących zwrotów akcji, w Domu Kultury w Mławie.


Wycieczkę zorganizowały p. J. Dobkowska i p. A. Szweig-Sokołowska.

  Niezwykła lekcja w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.Mazowsze Północne kryje jeszcze wiele tajemnic! Przekonali się o tym uczniowie klasy piątej i szóstej, którzy w czwartek - 26 marca uczestniczyli w niecodziennej lekcji." Pradzieje Ziemi Zawkrzeńskiej" - tak brzmiał temat prelekcji, w bardzo ciekawy sposób przedstawionej przez pracownika muzeum. Tematykę spotkania wybrali członkowie koła historycznego, którzy pod opieką p. J. Dobkowskiej i p. A. Szweig- Sokołowskiej realizują innowację pedagogiczną na temat dziejów naszej "małej ojczyzny".
Uczniowie z wielką uwagą obejrzeli zgromadzone eksponaty, wśród których nie zabrakło znalezisk z terenu naszej gminy. Wiele osób nie wiedziało, że Stupsk jest jedną z najstarszych miejscowości na Mazowszu! Można było pytać o wszystko! Nasz przewodnik zaspokoił ciekawość wszystkich uczniów.

Przeciw dyskryminacji (23 marca)


Jak być tolerancyjnym ? Jak szanować drugiego człowieka? To pytania, które często sobie zadajemy. Aby znaleźć na nie odpowiedź uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie interaktywne przygotowane przez Studio Artystyczne AKADA z Suwałk. Tytuł przedstawienia „Wielki człowiek w wiosce liliputów” nawiązywał do treści antydyskryminacyjnych, które były głównym motywem sztuki. Dzieci aktywnie brały udział w przestawieniu i dowiedziały się, że każdy człowiek jest wartościową istotą, niezależnie od wyglądu i przekonań.

Opracował: Radosław Chodowski

Walentynki

 

   Karnawał pożegnaliśmy głośno, słodko i na wesoło. Połączyliśmy „Walentynki” i degustację pączków. Taki „misz – masz” okazał się całkiem dobrym pomysłem.

   Dzieciaki z klas 0-3 przez kilka dni przygotowywały walentynkowe kartki, które wrzucały do wystawionej na korytarzu szkolnej skrzynki pocztowej. Dowodów sympatii dla  kolegów, koleżanek, a także pań zebrało się całkiem sporo. Po degustacji pączków, przyszedł czas na dostarczenie wszystkim oczekującym miłych podarunków. „Ochów” i „achów” było całe mnóstwo- niektórzy otrzymali po kilka przesyłek, więc powodów do radości było wiele. Wreszcie rozpoczęliśmy zabawę.

   „Tańce, hulanki, swawole” – trwały przez godzinę i okazało się, że wśród naszych milusińskich są świetni tancerze. Poruszają się z gracją, łącząc wyczucie rytmu z tanecznymi figurami- drobne upominki sprawiły, że większość dzieciaków chętnie i z radością pląsała w rytm popularnych melodii.

   Gdy skończyła się ta krótka zabawa, część osób miała pewien niedosyt – potańczyłoby się jeszcze, ale niestety czas karnawału minął. Nie należy się tym jednak martwić, niedługo pewnie znów nadarzy się okazja do wesołego podskakiwania w rytm fajnej muzyki - bo przecież taniec, to radość, a tej nigdy nie jest za wiele.

Opracowała: H.Rzemieniewska


Dzień Misia.


W listopadzie obchodziliśmy "Dzień Misia". Z tej okazji odbył się konkurs plastyczny. Zaprosiliśmy uczniów do wykonania ulubionego misia. Powstała wystawka przedstawiająca misia znane i lubiane. Najładniejsze prace zostały nagrodzone.

Opracowała: M.Krokowska

Jasełka 19 grudnia 2014r.

 

Przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Betlejemska dobranocka” w wykonaniu uczniów kl. I, IIa, Va (pod czujnym okiem  nauczycieli: p. I. Świderskiej, p. A. Borowej, p. M. Ogrodzińskiej oraz p. K. Wiącek) wprowadziło wszystkich w iście świąteczny nastrój. Swymi pięknymi strojami oraz oryginalnym występem dzieci podbiły serca licznie zgromadzonej publiczności. W klimacie radości i świątecznej scenografii, z dużym zaciekawieniem ale i wzruszeniem wszyscy zgromadzeni obejrzeli inscenizację bożonarodzeniową, pamiętając o tym, że dzieciątko z Betlejem uczy Nas wzajemnej miłości, wyrozumiałości i troski o siebie nawzajem… Całość przedstawienia przeplatana była kolędami, śpiewanymi i granymi na instrumentach muzycznych przez małych aktorów. 

Po części artystycznej p. Dyrektor, zaproszeni goście oraz przewodnicząca samorządu szkolnego złożyli  serdeczne życzenia świąteczne. 

Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu „Jasełek” bardzo dziękujemy.

 

                                                                                               Opracowała: Anna Borowa

 

 

Wycieczka do Warszawy


8 grudnia nasza klasa – VI, uczestniczyła w wycieczce do Warszawy.

Wraz z opiekunami: Panią Joanną Dobkowską i Panią Agnieszką Szweig - Sokołowską udaliśmy się do Muzeum Ziemi. Odbyliśmy tam ciekawą lekcję pod nazwą „Skały i minerały”. Mieliśmy również okazję, aby obejrzeć eksponaty wystawiane przez muzeum. Następnie zawitaliśmy na Starówkę– zobaczyliśmy tam wiele zabytków Warszawy np.: kolumnę Zygmunta III Wazy,  Zamek Królewski. Dzięki Pani przewodnik mogliśmy przybliżyć sobie historie tych monumentów. Zobaczyliśmy   także iluminację świetlną, przygotowaną  z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.  Byliśmy zachwyceni choinką oraz różnymi  ozdobami, którymi była przystrojona. Później udaliśmy się na seans w kinie. Film nosił tytuł „Uwolnić Mikołaja”. Mimo „lekkiego zmęczenia” wróciliśmy zadowoleni i uśmiechnięci.

Opracowała: Julia Dramińska


Wycieczka do biblioteki

 

Dnia 4 grudnia 2014 roku klasa VI  odbyła „wyprawę” do Biblioteki Publicznej w Konopkach. Na początku pani Krystyna Ogrodzińska opowiedziała nam o zbiorach bibliotecznych. Potem rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w sieci i Internecie. Wisienką na torcie było ogłoszenie wyników konkursu pt. „ Bądź bezpieczny w internecie. Laureaci otrzymali ciekawe nagrody. Wieńcząc lekcję biblioteczną, obejrzeliśmy kafejkę internetową. Serdecznie podziękowaliśmy Pani Ogrodzińskiej za zaproszenie i wróciliśmy do szkoły.

Opracowanie: Gabriel Wiechowski


ANDRZEJKI


Andrzejki to jeden z tych wyjątkowych magicznych dni w roku, podobnie jak noc świętojańska: tradycja wróżenia w Andrzejki sięga jeszcze czasów pogańskich. Wróżby to sposób na oswojenie niepewnej przyszłości, wierzono, że są dni, kiedy duchy przodków wracają na ziemię i odsłaniają tajemnice.

W naszej szkole tradycyjne Andrzejki zostały przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klasy VI  wcieli się w role wróżek i wróżbitów. Kto był ciekawy, co czeka go w najbliższej przyszłości mógł skorzystać z ich pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zabawy, które przygotował Samorząd Uczniowski. Oczywiście tego dnia, nie zabrakło wspólnej zabawy, przy skocznej muzyce.

Wszystkim bardzo podobała się nasza magiczna dyskoteka.

Opracowała : Klaudia Paczkowska


„Umiem pływać”


        Uczniowie klasy trzeciej i drugiej z naszej szkoły przez ostatnie dwa miesiące uczestniczyli w realizacji programu „Umiem pływać”. Głównym celem był systematyczny udział dzieci w zajęciach sportowych na basenie, upowszechnianie aktywności fizycznej, no i oczywiście nabycie podstawowych umiejętności pływania.

         To tyle ważnych informacji na temat projektu w którym uczestniczyliśmy. Przez dziesięć kolejnych czwartków nasi uczniowie wyjeżdżali na pływalnię do Ciechanowa. Pod czujnym okiem ratowników starali się opanować tę niełatwą  umiejętność. Uczniowie, którzy systematycznie uczestniczyli w zajęciach mogą już pochwalić się drobnymi sukcesami , a pozostali oswoili się z wodą na tyle, by marzenie o pływaniu  było teraz dla nich łatwiejsze do zrealizowania. Najważniejsze jest to, że dzieciaki z chęcią wskakiwały do wody i czuły się w niej niemalże, jak przysłowiowe ryby.

        Kolejnym ważnym czynnikiem jest samodzielność, którą uczniowie zdobyli. Podczas pierwszego wyjazdu większość oczekiwała pomocy przy ubieraniu się i suszeniu włosów, czas spędzony w szatni był bardzo długi. Pod koniec wszystkie dzieci radziły sobie świetnie, rola nauczyciela ograniczała się tylko do dyskretnego „doglądania”, a czas ubierania się wyraźnie uległ skróceniu. Nie można tu oczywiście pominąć roli mam, które towarzyszyły nam podczas  wyjazdów i pomagały w uzyskaniu tej samodzielności. Bardzo dziękujemy!!!

        Pływanie to ważna umiejętność i dobrze by było, gdyby wszyscy ją opanowali, jednak naszym zdaniem najważniejsza jest radość, jaką daje dzieciom kontakt z wodą. Samodzielne pływanie, nurkowanie, leniwe wylegiwanie się w jacuzzi oraz szalone zjazdy ze zjeżdżalni to są chwile, które dają dzieciakom najwięcej przyjemności. Budująca , a jednocześnie rozczulająca jest dziecięca wiara we własne możliwości - wszystkie dzieci wychodzą z basenu z przekonaniem, że już umieją pływać, a o to przecież chodziło.

Opracowała: H.Rzemieniewska

„JESTEM ZDRÓW, BO JEM WARZYWA I OWOCE”


Dzień 18 listopada 2014r. w naszej szkole przebiegł pod hasłem „Jestem zdrów, bo jem warzywa i owoce”. Uczniowie  z kl. IV-VI pod czujnym okiem wychowawców zaprezentowali swoje umiejętności kulinarne i  estetyczne przygotowując zdrowe , kolorowe sałatki owocowe i warzywne. Wykazali się dużą kreatywnością oraz znajomością różnorakich warzyw i owoców. Gdy uczniowie skończyli pracę poddali się ocenie jury. Oceniane były nie tylko walory smakowe i zdrowotne sałatek, ale również ich estetyka podania. Jury miało trudny wybór, wszystkie sałatki były smaczne i zdrowe . Uczniowie z kl. Va wraz z wych. p.Małgorzatą Makówką otrzymali dyplom  z wyróżnieniem oraz „łyk” zdrowego soku owocowego. Pozostałe klasy za duży wkład włożony w przygotowanie sałatek  otrzymały również dyplomy. Sałatki cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale smakoszami okazali się również nauczyciele i rodzice. Przyrządzenie sałatek warzywnych i owocowych dało dzieciom wiele radości. Jednocześnie uświadomiły sobie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu oraz jak ważne jest codzienne spożywanie warzyw i owoców. Zdjęcia zamieszczone są w galerii.

Opracowała: Anna Borowa


Zainteresowanym, którzy chcieliby posmakować zwycięskiej sałatki zdradzamy przepis:

Sałatka „WARZYWNA FANTAZJA”

Składniki:

Ogórki, pomidorki koktajlowe, sałata lodowa ,ser „feta” jajka na twardo, kukurydza, papryka,  szczypior, koper, jogurt naturalny, oliwa z czosnkiem i suszonymi pomidorami, pieprz, sól, szczypiorek.

Przygotowanie:

Pomidory, ogórki, jajka, paprykę pokroić w kostkę, sałatę porwać dodać kukurydzę. Wszystkie składniki wymieszać dodać sos ( jogurt ze szczypiorkiem i koperkiem)  Sałatkę doprawić  solą , pieprzem oraz odrobiną oliwy.

SMACZNEGO !

Życzy kl. Va  z wychowawcą


Święto Odzyskania Niepodległości


Kto ty jesteś? Polak mały!

Jaki znak twój? Orzeł biały!

Gdzie ty mieszkasz? Między swemi.

W jakim kraju? W polskiej ziemi.

Czym ta ziemia? Mą Ojczyzną.

Czym zdobyta? Krwią i blizną.

Czy ją kochasz? Kocham szczerze.

A w co wierzysz? W Polskę wierzę!

(W. Bełza)

 

11 listopada to bardzo ważna data w kalendarzu naszej narodowej historii. Tego dnia odzyskaliśmy wolność, nowe pokolenia Polaków miały szansę wychowywać się w niepodległym kraju. Dziś, po latach, wspominamy tamte i inne ważne wydarzenia podczas corocznych szkolnych akademii, aby najmłodsi wiedzieli i pamiętali komu zawdzięczają powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli.

Tegoroczną uroczystość przygotowali uczniowie klas VI wraz ze swoją wychowawczynią Panią Agnieszką Szweig-Sokołowską.

 

Polsko, nie jesteś już niewolnicą!

Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,

Na którym z lochu, co był twą stolicą

Lat sto, swym własnym dźwignąłeś się duchem.

[…]

( Leopold Staff: „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą”)


Opracowała: Klaudia Paczkowska

 

Dzień Bibliotek Szkolnych


Z okazji Dnia Bibliotek Szkolnych dnia 5 listopada 2014r. w Morawach odbyła się impreza ogólnoszkolna „Spotkanie z Muminkami” pod hasłem „Muminki i my – przyjaźń, radość, jawa i sny.” „Daj dłoń i bądź jak chwat, zabieram Cię w Muminków świat.” Wszyscy uczniowie wspólnie odśpiewali piosenkę „Muminki się cieszą…” Chcąc przybliżyć tematykę Muminków uczennice klasy VI przeczytały głośno fragment książki  „Lato Muminków.” Następnie uczniowie z klas III – V popisali się znajomością książek T.Janson biorąc udział w konkursie z treści oraz rozpoznając przedmioty związane z Muminkami. Publiczność włączyła się aktywnie, zwłaszcza klasy „0” żywo reagowały na poszczególne pytania otrzymując tytuł znawcy bajek.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy słodkie niespodzianki. Na zakończenie wszyscy odśpiewali piosenkę „Muminki się cieszą…”

Opracowała: M.Krokowska


X „ KAMPANIIA BIAŁYCH SERC”

 

W dn.13-23.X.2014r. nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w „Kampanii Białych Serc”, ogólnopolskim proteście przeciwko narkotykom oraz uzależnieniom od hazardu i gier komputerowych.

W ramach kampanii, okna naszej szkoły zostały ozdobione białymi sercami.

Odbyły się pokazy filmów profilaktycznych oraz pogadanki na temat uzależnień przeprowadzone przez pedagoga szkolnego oraz wychowawców.  Ponadto uczniowie wzięli udział w szkolnych konkursach plastycznych na najciekawszy transparent i ulotkę promujące życie bez nałogów.

Finałem akcji był marsz uczniów, nauczycieli i rodziców na rynek w Konopkach. Dzieci z białymi sercami przy głośnych dźwiękach instrumentów muzycznych skandowały hasła antynarkotykowe. Po marszu, z uczniami spotkali się policjanci, którzy uświadamiali dzieci o zagrożeniach, jakie niosą narkotyki. Zwrócili również uwagę na niebezpieczeństwo uzależnienia od gier komputerowych, podkreślali konieczność i ogromną potrzebę takich akcji jak „Kampania Białych Serc”.

23.10.2014r. Nastąpiło podsumowanie akcji oraz rozstrzygnięto konkursy plastyczne:

 - Ulotka promująca życie be nałogów

   I miejsce   -  Iłowska Martyna kl. VB

   II miejsce  - Hajn Nikola kl. VB

   III miejsce - Wiechowski Michał kl. VA

  Wyróżnienie:     Kowalkowska Julia k l. VA

                             Ruciński Grzegorz kl. VB

 

- Najciekawszy transparent promujący życie bez nałogów wykonała kl. VI

 

                                                                                           GRATULACJE!

 

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Wójta Gminy Stupsk, które wręczyła pani Dyrektor.

Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali słodką niespodziankę.

 

Zdjęcia zamieszczone w galerii.

Bezpieczna droga do szkoły.

 

22 .X.2014r.rozstrzygnięto konkurs- „Bezpieczna droga do szkoły”

I miejsce - Najduk Natalia kl. IIa

II miejsce –  Dudalska Iza kl.Va

II miejsce – Żmijewski Paweł kl. Vb

Wyróżnienie- Tabaka Patrycja kl.  IVb

Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody.

 

Gratulacje!

Wycieczka do Opinogóry.


W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej " Mazowsze Północne - kraina na pograniczu kultur" wybraliśmy się do leżącej w pobliżu Ciechanowa Opinogóry. Zwiedziliśmy jedyne w Europie Muzeum Romantyzmu, które mieści się w neogotyckim pałacyku, otrzymanym przez Zygmunta Krasińskiego w prezencie ślubnym od ojca Wncentego. Zapoznaliśmy się z biografią poety, obejrzeliśmy rodzinne pamiątki. W podworskiej oficynie mieliśmy okazję zobaczyć eksponaty związane z epoką napoleońską, a w niedawno
zrekonstruowanym dworze portret żony poety - Elizy. Podczas spaceru po parku podziwialiśmy kamienne meble ogrodowe, ławeczkę zakochanych oraz pomnik poety. Legenda głosi, że ten, kto dotknie nosa, palca lub stopy wieszcza zapewni sobie szczęście w życiu. Naszą uwagę zwrócił nowoczesny budynek oranżerii, który wkrótce zostanie oddany do użytku oraz pomnik w kształcie krzyża upamiętniający Bolesława IV, księcia mazowieckiego, śmiertelnie zranionego przez dzika podczas polowania.
W odrestaurowanych pomieszczeniach zabudowań folwarcznych podczas lekcji muzealnej wcieliliśmy się w postać konserwatora dzieł sztuki. Przy dźwiękach muzyki klasycznej odnawialiśmy portret pety i jego żony.Zwiedzanie kościoła z pięknym nagrobkiem matki Zygmunta Krasińskiego oraz zabytkowych nagrobków na pobliskim cmentarzu zakończyliśmy naszą wyprawę.
Uważamy ją za bardzo udaną, wzbogaciliśmy naszą wiedzę, zrealizowaliśmy jedno z założeń programu. Wróciliśmy bardzo zadowoleni.
Piotr Borzuchowski, Adrian Brzozowski, Szymon Czaplicki, Aleksandra Grudzień, Patrycja Nadolska, Dominika Piotrowska, Kamil Smoleński, Gabriel Wiechowski, Joanna Dobkowska.

„MasterChef” w klasie trzeciej

 

  W piątek (17października) zrealizowaliśmy w klasie trzeciej „poważne” kulinarne przedsięwzięcie- sałatkę warzywną. Wykonanie tego zadania poprzedziły następujące przygotowania: najpierw ustaliliśmy kolejność działań oraz potrzebne składniki, następnie klasa została podzielona na grupy, w których zostali wyodrębnieni liderzy. Dalej praca już odbywała się w zespołach. Dzieci przydzielały zadania poszczególnym osobom, a lider pilnował, by zakres obowiązków każdego z członków zespołu był porównywalny. Wreszcie nadszedł ten dzień- robimy sałatkę.Przygotowaliśmy stanowiska pracy i wszyscy zabrali się do wykonywania swoich zadań. Dzieci kroiły i siekały przyniesione produkty, a liderzy dodatkowo musieli dopilnować, aby grupa pracowała zgodnie i utrzymywała porządek na swoim stanowisku. Następna czynność to doprawianie – wszyscy solili, pieprzyli, mieszali i próbowali. Kolejny, najprzyjemniejszy etap, to oczywiście degustacja. Sałatka wszystkim bardzo smakowała, a rozchodzące się zapachy zwabiły inne „głodomory”, które miały ochotę skubnąć odrobinę naszej smakowitej przekąski. Dzieci zadowolone z efektu swoich kulinarnych poczynań już planują kolejne przedsięwzięcia.

Opracowała: H.Rzemieniewska

 

Slubowanie pierwszoklasistów

 

We wtorek 14  października 2014 r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie pierwszaków. W tym roku do grona najmłodszych uczniów szkoły zostało włączonych 19 dzieci. Podczas imprezy pierwszoklasiści zaprezentowali program wokalno - recytatorski pt. "Pippi Langstrumpf idzie do szkoły". Występy swoich pociech z wielkim wzruszeniem i radością oglądali rodzice oraz rodzeństwo. Kulminacyjnym punktem uroczystości było oczywiście ślubowanie i pasowanie pierwszaków. Tego ostatniego poprzez dotknięcie ramienia każdego dziecka wielkim ołówkiem dokonała pani Dyrektor - Joanna Dobkowska. Po części oficjalnej dzieci wraz z rodzicami udały się na słodki poczęstunek.

„Dziękujemy jak każdego roku!

Z każdym rokiem bardziej i goręcej

bo dzięki Wam, Nauczyciele,

wiemy, rozumiemy z każda lekcja więcej.”

 

W dniu 13 października 2014r.w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Dzień rozpoczął się apelem, podczas którego nastąpiło symboliczne przekazanie „władzy” przez Panią Dyrektor Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Klaudii Paczkowskiej. „Nowy dyrektor” otrzymał klucze do szkoły.

Tego dnia wszyscy nauczyciele naszej szkoły mieli  swoje święto, ich obowiązki wykonywali uczniowie klasy VI. Nowi nauczyciele prowadzili z wielkim zaangażowaniem swoje zajęcia. Świetnie się do nich przygotowali, ponieważ każde zajęcia były wcześniej konsultowane.  Nowi prowadzący mieli mnóstwo swoich ciekawych pomysłów, które mogli zrealizować podczas lekcji. 

Obchody zakończył się uroczystą akademią przygotowana przez uczniów klasy VI, pod czujnym okiem Pani Agnieszki Szweig-Sokołowskiej. Uczestniczyli w niej nauczyciele, pracownicy naszej szkoły, uczniowie oraz rodzice.

Na zakończenie Pani Dyrektor Joanna Dobkowska podziękowała uczniom za zaangażowanie w przygotowanie tego święta, za wszystkie kwiaty życzenia oraz drobne upominki. Uczniowie klasy VI w imieniu Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły niespodzianki – słodkie muffinki.


Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego:

Klaudia Paczkowska

Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu nasi chłopcy przyszli do szkoły w muchach lub w krawatach, czym wzbudzili duży zachwyt u „damskiej” części” naszej szkoły. Nie obyło się także bez drobnych, ale jakże miłych upominków. Wszyscy bawili się znakomicie.

W imieniu wszystkich dziewczyn składam Wam drodzy chłopcy jeszcze raz -Wszystkiego Najlepszego!

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego:

 

Klaudia Paczkowska

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

 

Lato w tym roku zadomowiło się u nas na dobre, co wszystkich nas bardzo cieszy. Wrześniowe słońce pięknie przygrzewa i sprawia, że chętnie przebywamy na dworzu i korzystamy z  uroków pięknej pogody. Nie zmienia  to jednak faktu, że jesień zbliża się coraz większymi krokami. Szczególnie widać to na polach, gdzie rolnicy zbierają ostatnie plony. Wrzesień, to przede wszystkim wykopki. Uczniowie z klas 0-III postanowili pożegnać lato ogniskiem, pieczonymi  kiełbaskami i ziemniakami. Najpierw na patyki dzieciaki utknęły kiełbaski i to one zaspokoiły pierwszy głód. Najbardziej wytrwali czekali cierpliwie, aż wrzucone w popiół ziemniaki upieką się i będzie można je zjeść. Wytrwałość została nagrodzona ponieważ były one pyszne, no  a na co dzień rzadko mamy okazję jeść takie „rarytasy” z ogniska. Umorusane buzie i ręce były dowodem, że dzieciaki się dobrze bawiły i chociaż niektóre kiełbaski niestety spłonęły w ogniu, to  radość  z ich samodzielnego pieczenia zawsze jest ogromna.

Opracowała: H.Rzemieniewska