Rok szkolny 2013/2014

Dzień Języka Rosyjskiego

 

13 czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Rosyjskiego. Udział w tym wydarzeniu wzięli wszyscy uczniowie klas III  - VI, Pani Dyrektor - Joanna Dobkowska oraz nauczyciele. Dziękujemy także przybyłym rodzicom, którzy dzielnie dopingowali swoje pociechy podczas zabaw i konkursów.

Młodzi artyści z klasy V zaprezentowali widowni przedstawienie "Rzepka", uczennice z klasy VI: Patrycja Piotrowska i Anita Kamol wyrecytowały  wiersz " Уменявеснушки", natomiast Alicja Sawicka i Gabriel Wiechowski zaprezentowali publiczności rosyjską wersję wiersza Juliana Tuwima "Okulary", który przełożył na język rosyjski poeta i bajkopisarz - Siergiej Michałkow.

Po części artystycznej przyszła pora na zabawy i konkursy. Wybrani uczniowie z klas IV-VI  zostali przydzieleni do trzech drużyn. Różnorodne konkurencje sprawdziły ogólną wiedzę uczestników  na temat Rosji, znajomość rosyjskich słów i wyrażeń oraz wiadomości z zakresu ortografii i poprawnej wymowy.  Zwycięzcami okazali się następujący uczniowie: Mateusz Jurkiewicz (klasa IVa), Alicja Sawicka (klasa V) i Patrycja Piotrowska (klasa VI).  

Na koniec poznaliśmy wyniki konkursu "Co wiesz o Rosji?", który odbył się 3 czerwca. Udział w nim wzięło 23 uczniów z klas V-VI. 

I miejsce zajęły - Julia Dramińska i Patrycja Piotrowska,

II - Gabriel Wiechowski i Karolina Jakubiak,

III - Szymon Czaplicki i Jakub Klemens.

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)


Opracowała: I.Bejtler

Zerówki w Płocku

 

W dniu 11 czerwca 2014 r. dzieci z grup 0 a i 0 b naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do Płocka. Na początku odbyła się projekcja filmu "Rio 2" w kinie Helios. Dużą atrakcją dla dzieci był tu wjazd na górę schodami ruchomymi. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego. Dzieciaki mogły na własne oczy zobaczyć wiele ciekawych zwierząt, z królem lwem na czele. Po Zoo dzieci odpoczęły i zjadły posiłek w Mc Donald's. Najedzone i wypoczęte ruszyły do Centrum Zabaw "Happy Park" w Stróżewku. Tam mogły się wyszaleć do woli. Do domu wrócili zmęczeni, ale zadowoleni około godziny 20.00.

Opracowała: K.Wiącek

Wycieczka do Torunia

 

W dniu 9 czerwca 2014r. uczniowie klas I-III naszej szkoły udali się na wycieczkę do Torunia i Solca Kujawskiego. Zwiedzanie rozpoczęło się wizytą w Żywym Muzeum Piernika, w którym uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazie tradycyjnego wypieku pierników. Na pamiątkę każdy otrzymał upieczone przez siebie ciastko. Następnie dzieci uczestniczyły w seansie w Planetarium, oglądając film poświęcony Mikołajowi Kopernikowi i historii miasta Torunia. Oczywiście wycieczka nie mogłaby się obyć bez wizyty w McDonald’s. Po spożyciu posiłku dzieci pojechały do Jura Parku w Solcu Kujawskim. Tam pod opieką przewodników udały się na spacer pośród doskonale zrekonstruowanych modeli dinozaurów. Wiele emocji wzbudził seans w kinie 5D. Wycieczka zakończyła się pobytem w Parku Rozrywki, gdzie dzieci skorzystały z wielu zjeżdżalni, karuzel oraz miały okazję do wspinania się po linach. Po całym dniu wypełnionym licznymi atrakcjami nasi uczniowie bezpiecznie powrócili do Moraw, gdzie czekali na nich utęsknieni rodzice.

 

Opracowała: Anna Kącka

Baśnie

 

Pod hasłem „Czerwiec miesiącem baśni” 3 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs ze znajomości baśni H.Ch.Andersena. Uczniowie klas IV-VI popisali się znajomością baśni walcząc o tytuł znawcy baśni. Rywalizacja była wyrównana. Pierwsze miejsce zajął Damian Hajn z klasy VI, drugie miejsce zajęły: Dominika Piotrowska z klasy V, Oliwia Dzikowska z klasy IVA i Klaudia Kowalewska z klasy IVB.

Tego samego dnia odbył się też konkurs przebrania za ulubioną postać z baśni. Pojawiło się wiele postaci baśniowych w pięknych strojach. Jury nagrodziło I miejscem kominiarczyka z baśni Andersena, czyli Kubę Kalinowskiego z klasy IVB. II miejsce zajął kot w butach w przebraniu Pawła Żmijewskiego z klasy IVB, a III miejsce przy szalonym aplauzie publiczności zajął Łukasz Nasiadka z klasy VI przebrany za Czerwonego Kapturka. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody od dyrekcji. Zdjęcia – w galerii.

 

Opracowała: A.Krokowska

Konkurs wiedzy z języka rosyjskiego.

 

3 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy z języka rosyjskiego, w którym wzięło udział 23 uczniów klas V-VI. Test sprawdził ogólną wiedzę uczestników, a także znajomość zasad gramatycznych i ortograficznych. Wyniki poznamy już niebawem.

 

Opracowała: I.Bejtler

Wycieczka w Góry Swiętokrzyskie.

 

,,Podróże kształcą”- to powiedzenie znają wszyscy bardzo dobrze. O jego prawdziwości przekonało się pięćdziesięciu uczniów naszej szkoły, którzy brali czynny udział w wycieczce. Głównym celem podróży było poznanie dziedzictwa kulturowego tej części Polski, jej historii i przyrody.

Dnia 29 maja 2014 roku wczesnym rankiem uczniowie klas IV – VI wraz z opiekunami wyruszyli w najstarsze góry Polski – Góry Świętokrzyskie. Razem z przewodniczką poruszając się  Kolejką Świętokrzyską dotarliśmy na ich szczyt - Łysą Górę. Tam w XI wieku powstał klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, dziś zwiedzaliśmy muzeum upamiętniające ich pobyt. W sanktuarium widzieliśmy relikwiarz w kształcie krzyża o dwóch ramionach, w którym znajdują się z cząstki Świętego Drzewa. W ciszy i skupieniu otrzymaliśmy szczególne błogosławieństwo. Byliśmy również w krypcie grobowej rodziny Oleśnickich i Jeremiego Wiśniowieckiego. W drodze powrotnej z Łysej Góry podziwialiśmy unikalne zjawiska przyrodnicze jakim są gołoborza oraz piękno Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Przed kolacją relaksowaliśmy się na basenie. Wspaniałą lekcję przyrody przeżyliśmy w Jaskini Raj. Na wszystkich ogromne wrażenie wywarły liczące setki tysięcy lat skały. Przepiękne nacieki, stalaktyty i stalagmity pobudzały wyobraźnie dzieci. Odważniejsi uczniowie oglądali również mieszkańców tego miejsca – pająki. Z okien autokaru podziwialiśmy ruiny zamku w Chęcinach ( zabytek jest remontowany) oraz pomnik i budowę muzeum upamiętniające polskie wsie spacyfikowane przez okupanta niemieckiego w czasie II wojny światowej. Kolejnym obiektem który poznaliśmy  było Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, gdzie dzieci z dużą radością i zainteresowaniem oglądały i bawiły się zabawkami z czasów dzieciństwa swoich rodziców. Wracając do autokaru zrobiliśmy sobie zdjęcie przy pomniku Henryka Sienkiewicz – polskiego noblisty – który mieszkał na ziemi kieleckiej. Podziwialiśmy również największe i jedno z najstarszych drzew w Polsce, dąb ,,Bartek” którego wiek jest szacowany na 700-1000 lat.

30 maja wczesnym wieczorem pełni wrażeń, pamiątkowych zdjęć i zakupionych pamiątek wróciliśmy do domu.

Nad prawidłowym przebiegiem wycieczki i bezpieczeństwem dzieci czuwali: p. pilot-przewodnik, p. kierowca oraz nauczyciele: p. A. Borowa, p. I. Bejtler, p. M. Makówka, p.S.Wroński. Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

 

opracowały: M .Makówka, A. Borowa.

Dzień Matki w zerówkach

 

27 maja 2014 r. w naszej szkole było uroczyście obchodzone święto najukochańszych osób - Dzień Matki. Z tej okazji dzieci z oddziałów zerowych zaprosiły swoje mamy do szkolnej sali gimnastycznej na godzinę 10.00, aby obejrzały przygotowaną część artystyczną. Na początku odbył się konkurs poetycki pt. "Strofy dla mamy ". Dzieci deklamowały wiersze poświęcone mamom, a ich występy oceniało jury w składzie : p. Dyrektor, p. Małgosia Krokowska i 2 mamy dzieci z "zerówek ". Następnie odśpiewano 2 piosenki.

Po występach nadszedł czas na słodki poczęstunek - pyszne, zimne lody. Mamy i dzieci pokrzepione słodkościami wzięły potem  udział w różnego rodzaju konkursach i rozgrywkach zręcznościowych, m.in. "Jaka to melodia ?", "Mama kuchmistrzyni", skoki przez skakankę, kręcenie kołem hula - hop, itp. Najlepsze mamy zostały odznaczone medalem "Mama na medal".

Na zakończenie dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty i złożyły najserdeczniejsze życzenia. Nie obyło się bez wzruszeń i zachwytu mam. Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

Opracowała; Katarzyna Wiącek

DZIEŃ MATKI

 

Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. To czas, gdy przyroda  mieni się barwami urokliwych wiosennych kwiatów, wśród drzew swoje trele wyśpiewują ptaki, a powietrze pachnie świeżą zielenią. Być może właśnie ze względu na ów niepowtarzalny czar  majowej przyrody, w tym miesiącu obchodzimy bardzo ważne dla wszystkich dzieci święto – Dzień Matki.

W naszej szkole najmłodsi  uczniowie wraz z wychowawczyniami postanowili wyjątkowo  uroczyście świętować  tę ważną datę - 26 maja. Zaprosiliśmy wszystkie mamy na szkolną imprezę zorganizowaną specjalnie dla nich. Składała się ona z dwóch części.

Pierwsza miała charakter bardziej oficjalny - był to konkurs recytatorski, którego myślą przewodnią było hasło - „Wszystkie kwiaty dla mamy”. Wybrani uczniowie z każdej klasy recytowali wierszyki. Jury, w którym znalazły się oczywiście również mamy, wybrało i nagrodziło dzieci , których interpretacja była najciekawsza. Druga część - to konkursy, w których brały udział mamy oraz ich pociechy. Nagrodami były „złote” medale oraz słodkości.

Mamy nadzieję, że przygotowana impreza spodobała się wszystkim jej uczestnikom i być może takie wspólne świętowanie stanie się tradycją w naszej szkole. Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

Opracowała: H.Rzemieniewska

Wycieczka do muzeum.


W naszym regionie nie brakuje muzeów. Jednak rzadko mamy okazję do zwiedzania muzealnych ekspozycji. Taka możliwość pojawiła się we wtorek - 13 maja. Dzięki inicjatywie księdza Sławomira Obrębskiego - proboszcza parafii Stupsk na plac przy Zespole Szkół w Stupsku zajechało Mobilne Muzeum Jana Pawła II. My również mogliśmy obejrzeć jego zasoby. Uczniowie klas IV - V pod opieką nauczycielek -  J. Dobkowskiej, M. Makówki i I. Świderskiej z uwagą oglądali udostępnione pamiątki po naszym Wielkim Rodaku - przedmioty codziennego użytku, szaty liturgiczne, ale także ulubioną wełnianą kamizelkę, zdjęcia i filmy ilustrujące życie i działalność Świętego Jana Pawła II. Zdjęcia do obejrzenia w naszej galerii.

Opracowała: J.Dobkowska

Odblaskowa Szkoła

 

   9 maja w Mławskiej Hali Sportowej odbył się finał konkursu "Odblaskowa Szkoła", w którym wzięło udział sześcioro uczniów naszej szkoły. Organizatorzy- Starosta mławski, burmistrz Mławy oraz komendant mławskiej policji przygotowali dla dzieci wiele nagród, niespodzianek i atrackcji.

   Uczestnicy obejrzeli odblaskowy spektakl w wykonaniu grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, mieli okazję zobaczyć pracę służb ratunkowych i policyjny radiowóz.

O dobry humor uczestników dbały żywe policyjne maskotki - komisarz Kurpik i policjantka Płopolina.

Opracowała: I.Bejtler

Święto Konstytucji 3 Maja

 

Maj, jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku, to czas wielu ważnych świąt. Kolejno obchodzimy: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za granicą, Święto Konstytucji 3 Maja, a w tym roku przypada 10 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Na apel Prezydenta Polski - Bronisława Komorowskiego uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolskie obchody  "Majówki z Polską". Przy pomocy nauczycieli wykonali kokardy, kotyliony i flagi w narodowych barwach. Wzięli również udział w uroczystej akademii upamiętniającej okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej znanej jako Konstytucja 3 Maja. Przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy V pod kierunkiem pani Agnieszki Szweig -Sokołowskiej nosiło tytuł „Niesamowita podróż do przeszłości". Na scenie pojawiły się znane postacie historyczne: król Stanisław August Poniatowski, Marszałek Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj, Jan Dekert i inni. 

Ta niecodzienna lekcja historii przebiegała w atmosferze powagi, refleksji, a jednocześnie radości i dumy z osiągnięć naszej Ojczyzny.

Opracowała: J.Dobkowska

Dzień Ziemi

 

Jak co roku wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami aktywnie włączyli się w obchody Dnia Ziemi. Warunki meteorologiczne oraz układ dni świątecznych spowodowały przesunięcie naszej szkolnej uroczystości na dzień 25 kwietnia. Już od października uczniowie klasy piątej przygotowywali się do przedstawienia pt. „Mucha przed sądem”. Było ono ważnym elementem obchodów Dnia Ziemi, ponieważ jego tematyka jest związana jest z szeroko pojętą ekologią. I od tego właśnie rozpoczęły się nasze szkolne obchody święta naszej Matki Ziemi. Przedstawienie bardzo podobało się publiczności, która i tak czekała z niecierpliwością na końcowy punkt programu, czyli ognisko. Wcześniej jednak uczniowie klas IV-VI otrzymali zadanie posprzątania terenu wokół szkoły z jednoczesnym segregowaniem znalezionych śmieci i odpadów. Wywiązali się z tego zadania znakomicie. Teraz mogli wszyscy udać się w pobliże palącego się już ogniska, aby upiec kiełbaski. Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

 

Opracował: R.Chodowski

Palmy, palemeczki.

 

Radosne Święta Wielkiej Nocy poprzedza kolorowa Niedziela Palmowa. W tym dniu wszyscy idą do kościoła z palemkami. Każdy stara się, aby jego palma  prezentowała się najlepiej. Naszym zdaniem najciekawsze  są te wykonane własnoręcznie dlatego, aby zachęcić dzieci , by podjęły wspólnie z domownikami taki trud, w klasach I-III ogłosiliśmy konkurs na najpiękniejszą palmę. Dzieci przyniosły wykonane w domu prace, wykorzystały różnego rodzaju materiały: gałązki , ozdoby z papieru, kolorowe trawy. Palmy były różne, zarówno pod względem wielkości, jak i zdobienia, ale wszystkie wyjątkowe i piękniejsze od tych zakupionych w sklepie.

Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali upominki, a na szczególne wyróżnienie zasłużyły prace następujących osób:

  I miejsce- Maja Talarek kl.Ia

 II miejsce - Karolina Milewska kl.II i Natalia Najduk kl.Ia

III miejsce - Damian Stryjewski kl.Ib i Stefania Dolatowska kl.Ia

Opracowała: H.Rzemieniewska

Wesołego Alleluja

 

Wiosna to czas radości, śpiewu i tańca. Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła teatralnego działającego w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "Teatralne animacje" przygotowali spektakl pod hasłem "Wesołego Alleluja". Tematem przewodnim były tradycje i zwyczaje wielkanocne. Z niektórymi  (śmigus - dyngus , malowanie pisanek, dekoracja stołów,  koszyczek wielkanocny)- dzieci spotykają się do dziś, bo są kultywowane w ich domach, ale inne np. chodzenie z kogucikiem, to już obrzęd w naszym regionie mało znany. Aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz taneczne, wykonując ludowy taniec "Trojak". Spektakl otrzymał gromkie brawa, co wprawiło w dobry nastrój naszych małych aktorów, który udzielił się również zgromadzonej licznie widowni. Obok uczniów i pracowników naszej szkoły przedstawienie obejrzeli również rodzice. Opiekę artystyczną sprawowały p.Hanna Rzemieniewska i p.Ewelina Wichrowska. 

Więcej zdjęć w galerii

Znamy już wyniki konkursu z języka angielskiego!

25 marca odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W konkursie wzięło udział 25 uczniów klas IV-VI. Uczniowie rozwiązywali quiz dotyczący kultury, zwyczajów i historii Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

A oto nasi zwycięzcy:

I miejsce:Szymon Czaplicki – uczeń klasy V

II miejsce: Julia Kowalkowska – uczennica klasy IVA

III miejsce: Patrycja Piotrowska – uczennica klasy VI

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Opracowała: Sylwia Chilińska

Mali kucharze.

 

To było do przewidzenia. Co roku dzieci w klasach I-III uczą się podstawowych zasad pracy w kuchni. Zazwyczaj podczas tych lekcji przygotowywały kanapki. Ale tym razem stało się inaczej.  Uczniowie klasy trzeciej postanowili sprawdzić, czy łatwo jest zrobić smaczną pizzę. Pewnie nigdy by się o tym nie dowiedzieli, gdyby nie ich pani wychowawczyni, która postanowiła im w tym pomóc. Dzieci otrzymały zadania do wykonania w domu takie, jak: przygotowanie produktów, „narzędzi pracy”, odzieży ochronnej oraz lekkiego treningu w wygniataniu ciasta (najlepiej pod okiem babci). Kiedy 28 marca trzecioklasiści zawitali do naszej szkoły, od rana na korytarzu unosił się zapach warzyw i przypraw. Wiele osób z ciekawością pociągało nosami. Piszący te słowa też nie był gorszy. Jednak nikt niewtajemniczony nie mógł odgadnąć, co z tego wyniknie.

Rozpoczęła się lekcja. Lekcja? No tak, takie lekcje to mogłyby być codziennie. Pani Ewelina Wichrowska (główny sprawca zamieszania) rozdzieliła najpierw zadania. Dzieci zaczęły przygotowywać swoje stanowiska pracy. Następnie wyjęły przyniesione z domów produkty i narzędzia. Z początku wyglądało to na jeden wielki chaos, ale z czasem, kiedy pani tłumaczyła, co i jak należy robić, uczniowie zaczęli pracować jak zawodowi kucharze. Ada i Majka - kroiły pieczarki; Kamila, Patrycja, Ania, Kuba i Dawid – wędlinę;  Sebastian J., Sebastian N., Konrad, Natalia, Ola i Eryk – zajęli się serem. Mateusz walczył dzielnie z cebulą, zaś Marta zmagała się z coraz cięższym ciastem (tu niezbędna okazała się pomoc pani). Po około 30 minutach składniki pizzy były gotowe. Wszyscy zebrali się wokół jednego stoły i układali na blachę poszczególne warstwy pizzy. Okazało się, że jest tak dużo produktów, że dzieci postanowiły zrobić jeszcze jedną. W końcu do pieca powędrowały dwie pizze. Nastąpiło najdłuższe na świecie oczekiwanie. Przecież wszyscy wiedzą jak niecierpliwie się czeka na smakowitą pizzę. W międzyczasie dzieci przygotowały talerzyki i sztućce. Zapach rozchodził się po całej szkole.

Nadszedł wreszcie ten moment. Pani wyjęła z pieca pachnącą pizzę. Tak, to była pizza. Dumni „kucharze” delektowali się jej smakiem. BYŁA PYSZNA. 

Opracował: R.Chodowski

Konkurs recytatorski

 

Pierwszego dnia wiosny w naszej szkole zabrzmiała poezja. Nasze panie polonistki: Agnieszka Szweig-Sokołowska oraz Agnieszka Cwik, zorganizowały konkus na najpięknieszy wiersz o wiośnie. Słońce świeciło za oknem, w powietrzu unosiły się słowa wierzy mówionych przez naszych małych i większych poetów. Na koniec uczestnicy zostali nagroszeni drobnymi upominkami.

Szóstoklasiści napisali sprawdzian!


Punktualnie o godzinie 9.00 w dniu 1 kwietnia 2014r. wszyscy uczniowie szóstej klasy - 26 osób, przystąpili do sprawdzianu zewnętrznego. Podzieleni na dwie grupy, przez 60 minut, zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Za prawidłowe rozwiązanie testu można zdobyć 40 punktów.
Pracę uczniów nadzorowały trzyosobowe zespoły, składające się z nauczycieli macierzystej szkoły oraz przedstawicieli szkół w Stupsku i Wyszynach Kościelnych. Obecni byli również obserwatorzy zewnętrzni. Pani radna Danuta Welenc reprezentowała Gminę Stupsk, pani wizytator Krystyna Rusin - Kuratorium Oświaty w Warszawie, Delegatura w Ciechanowie. Sprawdzian przebiegał zgodnie z procedurami. Ukończyli go wszyscy uczniowie. Na wyniki musimy poczekać do 30 maja, oby były jak najbardziej satysfakcjonujące dla uczniów i ich nauczycieli.

Festiwal Piosenki Wiosennej

 

W atmosfererze dobrej zabawy dnia 25 marca 2014 r. odbył się I Szkolny Festiwal Piosenki Wiosennej. Konkurs był przeznaczony dla grup 0 oraz uczniów klas I-III. Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach: zespoły i soliści. Występy były oceniane przez jury w składzie: Ewelina Wichrowska, Anna Borowa i Alicja Krokowska. Celem konkursu było odkrycie muzycznych talentów wśród najmłodszych oraz wdrożenie dzieci do prezentacji swoich umiejętnści wokalnych szerszej publiczności. Uczestnicy prezentowali utwory z wykorzystaniem strojów i różnych rekwizytów. Każdy bardzo przeżywał swój występ.

Wszyscy uczestnicy otrzymali po słodkim cukierku, a zdobywcy głównych miejsc - dyplomy i książki.

Główne miejsca zajęli następujący uczniowie:

I miejsce - Agata Korzeniewska, Amelia Hajn, Rafał Wiechowski

II miejsce - Stefania Dolatowska, Maja Talarek, Marta Rudzińska

III miejsce - Marta Smaga, Adrianna Nosarzewska, Hubert Czaplicki, Adrian Stępkowski, Paulina Kowalska

Opracowała: K.Wiącek

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

 

 

25 marca odbył się szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych przygotowany przez p. Sylwię Chilińską. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą dotyczącą kultury i historii krajów anglojęzycznych. Już wkrótce wyłonimy zwycięzców. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Opracowała: S.Chilińska

Wyjazd na spektakl.

 

W ramach akcji "Żyj w trzeźwości bez przemocy w rodzinie", 19 marca dzieci z klasy I b wyjechały na przedstawienie teatralne "Chatka Puchatka" do Szkoły Musycznej w Mławie. Spektakl miał charakter profilaktyczny. Wyjazd finansowany był przez Urząd Gminy Stupsk.

Dzień Babci i Dziadka w zerówkach (22 stycznia 2014r.)

 

0 a

Z tej okazji odbyło się rodzinne spotkanie. Część artystyczna rozpoczęła się od powitania gości przez wychowawczynię i złożenia im serdecznych życzeń. Następnie dzieci śpiewały piosenki i recytowały piękne wiersze o miłości do Babci i Dziadka, o wdzięczności za to, że zawsze mają dla nich czas. Gościom towarzyszyły radość, śmiech na twarzy i łzy wzruszenia. Po występie, Babcie i Dziadkowie, mieli okazję przenieść się w czasy dzieicństwa i beztroskiej zabawy, biorąc udział w różnych konkursach i zabawach. Na koniec dzieci wręczyły im własnoręcznie przygotowane upominki, a dziadkowie zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Opracowała: K.Wiącek


0 b

W tym dniu odbyła się akademia. Przybyłych gości powitała wychowawczyni i zaprosiła na krótką część artystyczną. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po występie dzieci złożyły życzenia i wręczyły upominki własnoręcznie wykonane. Odśpiewały "sto lat". Po części artystycznej rodzice z trójki klasowej zaprosili gości na słodki poczęstunek. Następnie dzieci zaprosiły babcie i dziadków do tańca przy magnetofonie.

Opracowała: J.Załuska.


Królowa Śniegu

W styczniu 2014r. odbył się konkurs ze znajomości lektury skierowany do uczniów klasy trzeciej. Pytania konkursowe dotyczyły baśni H.Ch.Andersena "Królowa Śniegu".

Bezkonkurencyjni w znajomości przygód Gerdy i Kaja okazali się Natalia Kaszewska i Mateusz Suszek.

Gratulujemy.

Opracowała: E.Wichrowska


Spotkanie wigilijne w 0a

 

W czwartek - 19.XII. w grupie 0a naszej szkoły odbyło się spotkanie wigilijne. Udział w nim wzięli uczniowie oraz zaproszeni goście - rodzice i rodzeństwo. 

Dzieciaczki przywołały gwiazdkę z nieba, a wierszem i piosenką wprowadziły wszystkich w magię nadchodzących Świąt. Spotkały się również z Mikołajem, który przyniósł prezenty, wywołujące na twarzach dzieci szerokie uśmiechy.

O poczęstunek dla dzieci zadbali rodzice. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd.

Opracowała:K.Wiącek

Spotkanie wigilijne w 0b

 

W dniu 19 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie rodziców i dzieci z Mikołajem. Dzieci z grupy 0b zaprezentowały się w pięknych, kolorowych strojach podczas przedstawieniw pt."Gwiazdka z Mikołajem". Uroczystość tą uświetnił Mikołaj wręczając prezenty dzieciom. Zaprosił gości i dzieci na słodki poczęstunek.

Opracowała: J.Załuska

Pomagamy zwierzętom

 

 

Grudzień to miesiąc, na który czekają wszystkie dzieci. To czas oczekiwania na prezenty, ale także obdarowywania upominkami innych. Uczniowie naszej szkoły postanowili obdarować bezdomne zwierzęta ze schroniska dla zwierząt w Pawłowie. Zorganizowaliśmy akcję zbierania karmy. Udział wzięły wszystkie klasy, jednakże najbardziej zaangażowali się ci najmłodsi. To oni zgromadzili najwięcej karmy(szczególnie wyróżniła się klasa Ia) i dlatego przedstawiciele najmłodszych klas pojechali z upominkami do swoich czworonożnych przyjaciół. W trakcie tej wizyty dzieciaki zwiedziły schronisko i zobaczyły boksy w których  żyją  zwierzęta. Mamy nadzieję, że ta wizyta uwrażliwi ich serduszka jeszcze bardziej i sprawi, że nie porzucą nigdy swojego czworonożnego przyjaciela i nie przyczynią się do bezdomności innych psów.

Opracowała: H.Rzemieniewska


Spotkanie z policjantem.

 

26 listopada uczniowie klas 0 - III spotkali się z Panem Rafałem Gołębczykiem - policjantem z posterunku w Szydłowie. Pan dzielnicowy przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Odpowiedział na wszystkie pytania, które zadały dzieci. Na zakończenie wręczył pierwszakom odblaski. Przy okazji skontrolował, czy pozostali uczniowie posiadają elementy odblaskowe. 

Szkoła bierze udział  w konkursie organizowanym przez Powiatową Komendę Policji w Mławie, którego celem jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza po zmroku. W związku z przystąpieniem do akcji pani dyrektor szkoły w porozumieniu z Radą Rodziców zakupiła opaski odblaskowe dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas II - VI.

Opracowała: E. Wichrowska


Jesienne bukiety

 

W listopadzie w klasach I-III odbył się kolejny konkurs plastyczny, którym dzieci pożegnały piękną kolorową jesień. Tym razem dzieciaki wykonywały prace na temat „Jesienne bukiety”. Jak zwykle pomysłowość naszych najmłodszych uczniów zaskoczyła jury, które ponownie miało ogromny problem z wybraniem najciekawszych prac. Po burzliwej naradzie wytypowano do nagród prace następujących uczniów:

Nagroda główna – Milewska Karolina kl.II

I miejsce –Grabowski Eryk kl.III,  Korzeniewska Agata kl.II

II miejsce- Marta Rudzińska kl. I, Kacper Rudziński kl. I

III miejsce – Dziubińska  Ola, Kinga Bieńkowska

Opracowała: H.Rzemieniewska

Narodowe Święto Niepodległości

 

Jest to święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania w roku 1918 przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego, po 123 latach rozbiorów Polski dokonanych przez Imperium Rosyjskie, Królestwo Prus Imperium Habsburgów.

W naszej szkole głowne obchody odbyły się w dniu 8 listopada. Insceniazację przygotowały nasze panie polonistki: Monika Piotrkowska i Agnieszka Szweig-Sokołowska. W rolach głownych wystąpili uczniowie klasy IV A.


Dzień Misia

 

W dniu 25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Misia". Uczniowie klas 0 - III przynosząc do szkoły swoje misie, książki stworzyli wystawkę poświęconą najsłynniejszemu misiowi - Puchatkowi. Wszyscy uczniowie i nauczyciele wzięli udział w urodzinach Kubusia Puchatka uczestnicząc w głośnym czytaniu książki i zgaduj-zgaduli. Uczniowie wzięli udział w zabawach ruchowych, czyli Puchatkowym brykaniu oraz przyczepianiu ogona Kłapouchemu. Odbyła się prezentacja przyniesionych misiów oraz plebiscyt na najsympatyczniejszego misia. Najładniejsze prace zostały wyieszone przed biblioteką. Na zakończenie imprezy dzieci nauczyły się kilku mruczanek Kubusia.

Opracowała: A. Krokowska

Konkurs "Pingwin"

 

21 listopada (czwartek) odbył się konkurs matematyczny "Pingwin". Uczestniczyło w nim 13 uczniów z następujących klas: IVA - 1; IVB - 2; V - 5; VI - 4.

Opracowała: M. Makówka

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.

 

W dniach 28 - 29.X.2013r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych, popularne Imieniny Biblioteki.

Z tej okazji odbyło się wiele imprez. W poniedziałek (28.X.) uczniowie składali życzenia bibliotece, wpisując złote myśli do księgi życzeń. Rozwiązywali krzyżówkę "Czy znasz te wiersze?" oraz odgadywali tytuły wierszy z opowiadania "Marzenie Grzesia".

Następny dzień (29.X.) poświęcony był twórczości Juliana Tuwima. Uczniowie klas IV-VI popisywali się przed publicznością znajomością wierszy tego autora. W konkursie znajomości twórczości J.Tuwima udział wzięli przedstawiciele poszczególnych klas. Tytuł znawcy wierszy Juliana Tuwima wywalczyła uczennica klasy IVA - Oliwia Dzikowska. Wszyscy uczestnicy konkursów i prezentacji na scenie otrzymali słodkie upominki z rąk pani dyrektor - Joanny Dobkowskiej.

Opracowała: A.Krokowska


Rozstrzygnięcie Konkursu "Bezpieczna droga do szkoły".

 

29 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Bezpieczna droga do szkoły". Jego pomysłodawczyniami były panie: Anna Borowa i Iwona Świderska. Spośród zgłoszonych prac komisja wybrała wyróżniający się plakat na zadany temat. Autorkami pracy są uczennice klasy IV B: Nikola Hajn oraz Zuzanna Święcka. Zwyciężczynie otrzymały cenne nagrody, zaś ich plakat jest prezentowany naprzeciw drzwi wejściowych do szkoły.

Listopadowy czas zadumy.

 

1 i 2 listopada, to czas, gdy odwiedzamy groby i wspominamy naszych bliskich. Sprzątamy, porządkujemy i ozdabiamy miejsca spoczynku osób, które były nam drogie, a także tych które poświęciły swe życie walcząc na wszystkich frontach za naszą wolność. Gdy nadchodzi wreszcie ten dzień wszyscy ubieramy się odświętnie i kierujemy swe kroki na cmentarz, gdzie w ciszy i powadze wspominamy tych, których już nie ma wśród nas.

Dzieci z klas 0-III również zapaliły świeczki na pomniku poświęconym bohaterom poległym w walce. Nie znamy ich nazwisk, nie wiemy skąd pochodzili, ale wiemy, że dzięki nim dzisiaj cieszymy się wolnością, a nasze dzieci słowo „wojna” znają tylko z podręczników do historii i środków masowego przekazu. Nie zapomnimy nigdy o cenie ,jaką zapłacili polegli żołnierze, a zapalona świeczka jest symbolem naszej wdzięczności za przelaną przez nich krew i dowodem pamięci o nich.

Opracowała: H.Rzemieniewska

Konkurs w klasach I-III

 

Jesień to piękna i kolorowa pora roku. Pokrywa przyrodę paletą ciepłych barw. Drzewa wyglądają tajemniczo i bajkowo przybrane w strojne szaty i  osnute szarą mgłą. I właśnie takie „magiczne drzewo” stało się tematem konkursu plastycznego dla klas I-III. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, napłynęło wiele ciekawych prac. 22 października ogłoszono wyniki. Najbardziej tajemnicze drzewo wykonała uczennica kl.II Weronika Bogusz i ona otrzymała główną nagrodę.

I miejsce - Karolina Milewska, Julka Krysztofiak, Paulina Kowalska

II miejsce – Stefania Dolatowska, Damian Stryjewski


IX KAMPANIA BIAŁYCH SERC

 

Jak co roku  nasza szkoła wzięła udział w kampanii “Białych Serc”, która ma na celu propagowanie życia bez narkotyków. Akcja ta jest również protestem przeciwko rosnącej liczbie osób uzależnionych i jest poświęcona pamięci ofiarom narkotyków. Rozpoczęcie kampanii nastąpiło 12 października podczas apelu, a zakończona została 18 października uroczystym apelem podsumowującym nasze działania oraz wręczeniem upominków uczniom, którzy przygotowali okolicznościowe plakaty. Dodatkowym elementem akcji w naszej szkole był bieg „Białych Serc”, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły (wraz z zerówkami), rodzice i nauczyciele. Zdjęcia jak zwykle można zobaczyć w naszej galerii.

 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

 

Jeden z ważnych momentów w życiu Szkoły Podstawowej w Morawach już za nami. 32 uczniów złożyło uroczyste ślubowanie.

„Idę do szkoły, a  ze mną przyjaciele

Śpiewam wesoło, bo przygód czeka wiele…”

Z  całą  odpowiedzialnością  można  rzec,  że dzień 14 października 2013r. to najdostojniejszy i najbardziej radosny dzień wśród wszystkich innych dni roku szkolnego. Cóż bardziej może cieszyć jak przyjęcie do braci uczniowskiej sześciolatków i siedmiolatków. Tak też 32 uczniów z klas pierwszych złożyło ślubowanie. Pierwszaki z uniesioną dłonią, zgodnym chórem złożyli uroczyste ślubowanie. Podczas uroczystości dzieci wykazały się dużą znajomością zasad dobrego zachowania, w sposób wyśmienity zaprezentowały  swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Występom towarzyszył uśmiech i dobra zabawa.

 

Uroczystość przygotowały pani Anna Kącka i pani Magdalena Ogrodzińska. Po zakończeniu części oficjalnej nastąpiła chwila dla „fotoreporterów”, a w klasach czekały na dzieci upominki, dyplomy i słodki poczęstunek.

Dzień Edukacji Narodowej

 

W październiku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej zwany również Dniem Nauczyciela. W tym roku oprawę artystyczną przygotowały dzieci z klasy II i III pod opieką pani Hanny Rzemieniewskiej i pani Eweliny Wichrowskiej.

Składała się ona z dwóch części,  w pierwszej informowała uczniów w żartobliwy sposób o tym,  że szkoła nie zawsze była tak dostępna, jak teraz. Były czasy, gdy uczyć mogli  się tylko chłopcy, a lekcje odbywały się na powietrzu.  Był też taki okres w dziejach naszego państwa, gdy pójście na lekcje mogło zakończyć się nawet śmiercią. Druga część to wierszowane podziękowania dla nauczycieli za ich trud. 

Mamy nadzieję, że uczniowie, przybyli rodzice oraz nauczyciele  naszej szkoły z przyjemnością obejrzeli przygotowany spektakl, zaś dzieci zrozumiały jego przesłanie – do szkoły warto chodzić.

Dzień Samorządności

 

Wraz z obchodami Dnia Edukacji Narodowej (11 października) w naszej szkole przeprowadzony został "eksperyment pedagogiczny" pod nazwą "Dzień Samorządności". Jego założenia były bardzo proste - uczniowie klasy szóstej prowadzili zajęcia zamiast nauczycieli. Opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Ilona Bejtler podzieliła uczniów na dwuosobowe zaspoły, które zostały przydzielone do poszczególnych nauczycieli. Zostali oni poinstruowani przez pedagogów w jaki sposób należy poprowadzić zajęcia i otrzymali stosowne materiały. W czasie uroczystego apelu pani dyrektor Joanna Dobkowska wręczyła klucze do szkoły przewodniczącej SU Weronice Kowalewskiej. Wszystkim bardzo podobał się ten eksperyment. Uczniowie prowadzący zajęcia stwierdzili, że jednak wolą siedzieć w ławkach, niż uczyć. Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniach 23 - 27 września odbył się tydzień tabliczki mnożenia pod opieką nauczycielki matematyki p. Małgorzaty Makówki. Przeprowadzone zostały eliminacje klasowe oraz szkolne. W ich wyniku wyłoniono klasowych mistrzów tabliczki mnożenia, którymi zostali:

w klasie IVA - Oliwia Dzikowska

w klasi IV B - Martyna Iłowska

w klasie V - Patrycja Nadolska

w klasie VI - Sylwia Potyrała

Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Sylwia Potyrała.

Wszyscy mistrzowie otrzymali nagrody, które wręczyłą pani dyrektor Joanna Dobkowska.

 
Oliwia IVA
Oliwia IVA
Martyna  IVB
Martyna IVB
Patrycja V
Patrycja V
Sylwia VI
Sylwia VI

Samorząd z opiekunką
Samorząd z opiekunką

Nowy Samorząd Uczniowski.

We wrześniu odbyły się w naszej szkole wybory samorządu uczniowskiego. Kandydaci prowadzili kampanię wyborczą bardzo aktywnie. Plakaty, hasła, ulotki - to była codzienność przez tydzień. Wreszcie nadszedł dzień rozstrzygnięcia. Głosami naszych uczniów w skład samorządu weszły następujące uczennice klasy VI: Weronika Kowalewska, Paulina Kalinowska, Sylwia Potyrała i Patrycja Piotrowska. Opiekunką została pani Ilona Florkowska.

Życzymy owocnej pracy i współpracy.

Wycieczka do Mławy

W dniu 3 października dzieci z klas I-III były na wycieczce w Mławie. Najpierw odwiedziły Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Mimo, że zawiłości naszej historii nie są łatwe do zrozumienia dla  maluchów, to z wielką uwagą obserwowały zgromadzone eksponaty, zarówno te z początków osadnictwa na naszym terenie, jak i późniejsze dotyczące życia mieszkańców tych okolic. Dużo emocji wzbudziły pamiątki z okresu II wojny światowej, które to wydarzenia są przybliżane dzieciom każdego roku w sierpniu, poprzez możliwość oglądania rekonstrukcji bitwy pod Mławą. Jednak największy entuzjazm wzbudziła sala, w której zgromadzone są eksponaty przyrodnicze. Stanąć oko w oko z wilkiem, żubrem lub odyńcem, nawet jeśli to są tylko wypchane eksponaty, to było duże przeżycie. Oprócz wymienionych zwierząt były również inne , które zamieszkują nasze tereny, a także potężna kość prehistorycznego mamuta. Po krótkiej lekcji historii przejechaliśmy na pływalnię i tu dzieciaki pod czujnym okiem ratowników pobierały lekcje pływania. Zmęczone, ale zadowolone dzieci wróciły do szkoły.

Jak zawsze więcej zdjęć można obejrzeć w naszej galerii

Szymon znowu wśród najlepszych !

 

Wzorem lat ubiegłych, w przeddzień corocznej pielgrzymki dzieci i młodzieży do Rostkowa, odbył się w Przasnyszu XIII Memoriał Szachowy im. Św. Stanisława Kostki.

W zawodach wzięło udział 57 zawodników z Płocka, Gąbina, Ciechanowa, Rypina, Przasnysza, Karniewa i Gostynina – dzieci i młodzież do 18 lat. 

Największa i najciekawsza rywalizacja przebiegała w kategorii szkół podstawowych, gdzie na 39 zawodników w pierwszej dziesiątce było aż pięciu zawodników Ciechanowskiego Klubu TKKF PROMYK. Nasz uczeń - Szymon Czaplicki zajął tam III miejsce.

Gratulujemy.

Rok szkolny 2012/2013

Piknik u Państwa Czaplickich

Nareszcie mamy piękną, letnią pogodę. Wszyscy korzystają z jej uroków. Klasa pierwsza, pod opieką swojej wychowawczyni pani Hanny Rzemieniewskiej, dzięki uprzejmości państwa Czaplickich,  spędziła  kilka godzin w ich gospodarstwie. Właściciele udostępnili dzieciom do zabawy ogrodowe huśtawki, zjeżdżalnię i trampolinę. Dzieciaki grały w piłkę i badmintona. Super atrakcją była przejażdżka bryczką zaprzężoną w konia. Zabawa bywa wyczerpująca, w związku z tym dzieciaki musiały się posilić. Doskonałą przekąską była pieczona kiełbaska i pyszne domowe ciasto. Na zakończenie mile spędzonego przedpołudnia uczniowie posilili się lodami i wyruszyli w drogę powrotną. Do szkoły wrócili zmęczeni, ale bardzo, bardzo zadowoleni.
Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w galerii.

Dzień Europejczyka

13 czerwca odbył się Dzień Europejczyka, który został zorganizowany przez panią Sylwię Chilińską i panią Ilonę Florkowską. W imprezie szkolnej wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Był to dzień pełen wrażeń. 

Uczniowie klasy VI wcielili się w postaci z bajek pt „Królewna Śnieżka” (w języku angielskim), „Czerwony Kapturek” (w języku rosyjskim). 

Uczniowie klasy V wystąpili w przedstawieniu „Rzepka” ( w języku angielskim).

Uczniowie klasy IV przygotowali przedstawienie o wakacjach w języku angielskim. 

Dzieci miały okazję pochwalić się umiejętnościami  muzycznymi i recytatorskimi. Uczniowie śpiewali i recytowali po angielsku i rosyjsku. Nie mogło zabraknąć konkursu wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Odbył się również konkurs na najciekawszą reklamę państwa europejskiego. 

Impreza zakończyła się rozdaniem nagród za udział w konkursach.Z niecierpliwością czekamy na kolejny Dzień Europejczyka oraz odkrycie nowych talentów teatralnych, muzycznych i recytatorskich. 

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w naszej galerii.

Dzień Dziecka

W tym roku to wielkie święto wszystkich dzieci obchodziliśmy 29 maja. Przygotowania trwały od kilku tygodni. Wcześniej pani dyrektor Joanna Dobkowska ustaliła wszystko z Radą Rodziców. Jak co roku rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek dla wszystkich uczniów. Ale po kolei ...

Najpierw pani dyrektor wyczytała nazwiska uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w tegorocznych konkursach. Wszyscy oni otrzymali znaczki wybitnego ucznia oraz nagrody książkowe.

Następnie każda klasa prezentowała scenki lub piosenki o tematyce bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Uczniowie wszystkich klas od zerówek do szóstej przygotowali bardzo ciekawy program, który był nagradzany gromkimi brawami przez publiczność. Oprócz dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tych prezentacjach panie wychowawczynie. Wszyscy dali z siebie wszystko. 

Po występach artystycznych rodzice przygotowali poczęstunek składający się z kawała pizzy oraz soku dla każdego dziecka. Podczas wielu zachwytów nad wyjątkowym smakiem włoskiej potrawy dało się słyszeć i takie opinie, że ta pizza jest lepsza niż w pizzeri. Lepszej reklamy chyba nie trzeba. Na koniec każde dziecko otrzymało po lodzie. Dziękujemy rodzice. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku.

Po posiłku usłyszeliśmy syreny alarmowe wyjące w pobliżu. Wszyscy wyszliślmy przed szkołę. Okazało się, że to bojowy wóz strażacki oraz samochód policyjny zajechały przed szkołę, aby zademonstrować dzieciom kulisy pracy strażaka i policjanta. Dzieci mogły wsiąść do samochodów, przymierzyć hełm, potrzymać wąż strażacki, z którego leciała woda, wejść po drabince. Każde dziecko mogło również założyć strój bojowy policjanta, można było też przymierzyć kajdanki i czapkę policyjną.  Sporo pracy miał też nasz wuefista - pan Wroński, który jest dyplomowanym ratownikiem wodnym. Zaprezentował on sprzęt ratowniczy wykorzystywany na akwenach wodnych oraz pokazał techniki udzielania pierwszej pomocy.

Na koniec odbyła się dyskoteka, podczas której panie wychowawczynie klas młodszych malowały dzieciom twarze i ręce spejalnie do tego przeznaczonymi kredkami.

Więcej zdjęć z tej wyjątkowej imprezy można zobaczyć w galerii.

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W naszej szkole, jak co roku, młodzież ochoczo wzięła udział w tej uroczystości. Na początek członkowie kółka przyrodniczego przedstawili genezę tego święta oraz krótki program artystyczny. Ponadto przygotowane zostały znaki ekologiczne przez poszczególne klasy. Uczniowie mogli również wykazać się w dziedzinie projektowania ubiorów. Jednak musiały to być ubiory wykonane z materiałów zużytych lub przetwarzalnych. Jak widać młodzi kreatorzy mody są wśród nas. Dodatkowo uczniowie prezentowali zabawki wykonane z materiałów odpadowych. Na koniec części oficjalnej przedstawiciele klas przeczytali życzenia dla Ziemi napisane przez nich na materiałach ekologicznych. 

Następnie pani Krystyna Ogrodzińska, z biblioteki w Konopkach, wręczyła nagrody i okolicznościowe dyplomy za udział w konkursie czytelniczym.

Po części oficjalnej wszyscy wyszli przed szkołę i po przydzieleniu zadań rozpoczęli zbieranie i segregację śmieci. Każda klasa zbierałą inny rodzaj odpadów.

Na koniec spotkaliśmy się przy ognisku, aby odpocząć po ciężkiej pracy i raczyć się smakiem własnoręcznie pieczonych kiełbasek. 

Kilka zdjęć można zobaczyć poniżej, natomiast reszta znajduje się w galerii.


Zima odchodzi

Wiosna  zbliża się  wielkimi krokami, ale niestety zima nie ma wielkiej ochoty, aby nas opuścić. Uczniowie klas 0-III postanowili przypomnieć zimie, że jej czas przebywania u nas już się kończy i powinna ustąpić miejsca wiośnie. Pod opieką p.Hanny Rzemieniewskiej i p.Małgorzaty Zalewskiej  w dniu 3.03 2013r. zorganizowali konkurs recytatorski pod hasłem "Zima odchodzi". Dzieciaki pięknie recytowały wierszyki, swoje prezentacje wzbogaciły rekwizytami. Wszyscy starali się wypaść, jak najlepiej, dlatego jury nie miało łatwego zadania. Po długiej i burzliwej naradzie zostali wyłonieni laureaci tego konkursu;

1 miejsce - Monika Kącka gr.0b

2 miejsce - Nikola Hajn kl.IIIb

3 miejsce - Amelka Hajn kl.I

Konkurs Wielkanocny

Na początku marca został ogłoszony konkurs na palmę i pisankę wielkanocną. Opiekunki świetlicy: pani Anna Borowa i Anna Kącka zebrały prace dzieci i przekazały do MDK w Mławie. Na zdjęciu obok autorzy i ich prace.