Był taki smutny czas w historii naszej Ojczyzny, gdy na ponad sto lat utraciła niepodległość. Zaborcy trzy mocarstwa: Austria, Prusy i Rosja w 1795 roku już po raz trzeci podzielili między siebie polską ziemię i wymazali z mapy Europy nasze państwo. Nie było polskiego rządu ani wojska, nie było stolicy. Nie wolno było używać polskiej flagi ani godła. Za mówienie w szkole po polsku dzieci były karane, a dorośli trafiali do więzienia. Nasz naród jednak nie poddawał się. Choć Polskę wymazano z map Europy, nie wymazano jej jednak z serc Polaków, którzy wielokrotnie stawali do walki przeciw wrogom ojczyzny. Każde pokolenie stawało w obronie tych najcenniejszych wartości. Walczyło w wielkich powstaniach narodowych, które jednak kończyły się klęską. Aż nadszedł długo oczekiwany dzień. Pierwsza wojna światowa (1914-1918) osłabiła państwa zaborcze, dzięki czemu możliwa stała się odbudowa niepodległego państwa. Po 123 latach niewoli, rozbiorów i obcego panowania, w końcu w 1918 roku odrodziło się państwo polskie.  Dzień odzyskania przez Polskę niepodległości upamiętnia przekazanie przez Radę Regencyjną władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu. Marszałek Piłsudski w tym dniu został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich.

Marzenia pokoleń stały się rzeczywistością.

 

Nasza szkoła w ramach uczczenia Narodowego Święta Niepodległości włączyła się do akcji MEN "Szkoła do hymnu". 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie wraz z wychowawcami zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie klas IV-VIII w ramach zajęć plastycznych wykonali patriotyczne kotyliony.

Z okazji  102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy VIb przygotowali kartki z życzeniami dla swojej ojczyzny. Wykazali sie dużą pomysłowością podczas redagowania pięknych słów życzeń oraz samodzielnego ozdabiania kart motywami patriotycznymi.

Uczniowie starszych klas napisali Dyktando Niepodległościowe. Najlepszymi znawcami zasad polskiej ortografii okazały sie uczennice klasy VIIIa:

I miejsce zajęła  Magdalena Jurkiewicz

II miejsce - Natalia Najduk

III miejsce - Stefania Dolatowska

 

Serdecznie gratulujemy! :)

Podziękowania

Dziękujemy Panu Tomaszowi Wyjadłowskiemu za przekazanie na rzecz szkoły jednorazowych maseczek .

 

 

Podziękowania

Dziękujemy Panu Patrykowi Kruczkowskiemu Flowers-Company za cebulki tulipanów, które wiosną ozdobią otoczenia naszej szkoły.

Zdalne nauczanie

1 Zrządzenie nr 22 2020 Dyrektora Szkoł
Microsoft Word Document 14.5 KB
2 Procedury zdalnego nauczania w Szkole
Microsoft Word Document 45.4 KB
3 Kryteria użyczenia sprzętu komputerowe
Microsoft Word Document 16.3 KB
4 Wzór wniosku o użyczenie sprzętu koput
Microsoft Word Document 14.3 KB

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w imieniu Samorządu Uczniowskiego i wszystkich uczniów naszej szkoły składamy pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za codzienny trud, cierpliwość i wyrozumiałość. Dziękujemy za poświęcenie oraz zaangażowanie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Życzymy Wam spełnienia i satysfakcji zawodowej, by Wasza praca zawsze znajdowała uznanie w sercach uczniów.

 

                     Sekretarz Samorządu Uczniowskiego

                                                 Stefania Dolatowska

 

                                                                  

Rozkład jazdy autobusów

Procedury bezpieczeństwa

Procedury bezpieczeństwa.pdf
Adobe Acrobat Document 83.4 KB
Załączniki do procedury.pdf
Adobe Acrobat Document 51.4 KB