Dzień Edukacji Narodowej

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Morawach serdecznie dziękuje za przygotowanie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej i ślubowania klasy pierwszej Pani Monice Piotrkowskiej i Pani Ewelinie Wichrowskiej.

 

Drugi tydzień października przebiega pod hasłem " Pomóżcie Słodziakom, czytajcie dzieciakom".

1 października 2019r. Kiermaszem Książki rozpoczęliśmy Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

30 września  obchodziliśmy  Ogólnopolski  Dzień Głośnego Czytania

#SprzątaMY

 

Poranek 20 września powitał nas jesienną pogodą. Patrząc na chmury można było odnieść wrażenie, że deszcz raczej nas nie ominie. W wielu głowach pojawiło się zwątpienie. Jednak nasza szkoła jest znana z tego, że jeśli coś ustalamy – to słowa dotrzymujemy.

       Kilka dni wcześniej był u nas Pan Jacek Szlachta (leśniczy), który zaprosił nas do udziału w akcji #sprzątaMY, która miała na celu posprzątanie pobliskich lasów z zalegających tam śmieci. Pani dyrektor Agnieszka Szweig-Sokołowska zdecydowała natychmiast. Ochrona środowiska to nasze drugie imię J. Cała akcja została zorganizowana przez Lasy Państwowe i Koła Łowieckie, zaś patronat objął Prezydent RP.

Do udziału w sprzątaniu lasów zaproszono uczniów klas: VI, VIIA, VIIB oraz VIII. Zgłosiło się 37 chętnych. Warunkiem było jednak posiadanie sprawnego roweru.

Krótka zbiórka o 9.00, podział na grupy, ustalenie kolejności rowerzystów, przypomnienie podstawowych zasad ruchu drogowego. Ruszamy ścieżką rowerową w kierunku Strzałkowa, a tam zjeżdżamy na drogę publiczną. Po minięciu wsi grupa II pod opieką pani Agnieszki Ćwik i panów: Adama Tesznara, Sławomira Wrońskiego skręca w kierunku lasu. Tam spotyka się ze strażnikiem leśnym i przedstawicielem Koła Łowieckiego Paszkot. Reszta uczestników jako grupa I, pod opieką pana Radosława Chodowskiego i pań: Małgorzaty Makówki, Marty Przybójewskiej jedzie dalej około 1 km i tam spotyka się z panem leśniczym oraz Prezesem Koła Łowieckiego Łoś. Dowiadujemy się o celach akcji oraz zasadach bezpieczeństwa w lesie.

Ruszamy grupami w las. Udaje nam się zebrać kilkadziesiąt worków śmieci, które segregujemy. Po skończeniu zbierania śmieci spotykamy się przy ognisku oraz częstujemy się posiłkiem przygotowanym przez organizatorów.

Zadowoleni wracamy do domów. Zostawiamy czysty las. Czy na długo …?

            Umówiliśmy się na powtórkę akcji w przyszłym roku.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020