Choinka szkolna

I Konkurs Kolędowy w Ciechanowie 

 

W środku zimy zaśpiewały nasze słowiki. A ponieważ zrobiły to cudownie, zachwycając jury I Konkursu Kolędowego w Ciechanowie zostały nagrodzone:

Izabela Miłoszewska z klasy VII – I miejsce

Lena Rogowska (pięciolatka – najmłodsza uczestniczka) – wyróżnienie.

 

Gratulujemy.


Spotkanie z policjantem.
 

 

W dniu 16 stycznia dzieci z klas 0-III spotkały się z policjantem. Wizyta przedstawiciela władzy miała związek ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Jej  celem było przypomnienie uczniom o zachowaniu bezpieczeństwa  podczas zabaw  zimowych.

Konkurs „Karta Bożonarodzeniowa od Wójta”

 

20 grudnia uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody z rąk Wójta Gminy Stupsk za najładniejsze  prace  zgłoszone do konkursu „Karta Bożonarodzeniowa od Wójta”.

Karina Lewandowska kl. II – II miejsce w kategorii klas młodszych

Wiktoria Tabaka kl. VII – III miejsce w kategorii klas starszych

 

Nikola Kicka kl. IV a - wyróżnienie

Jasełka

Wigilie klasowe

Rekolekcje

#RazemNaŚwięta

 

Świąteczna Akcja „PACZKA” – Pomoc Polakom na Kresach

 

Kolejny raz udało się!

Dzięki Waszej ofiarności zebraliśmy 140 kg  darów dla Polaków na Białorusi. WIELKIE DZIĘKI dla dzieci i uczniów z naszej szkoły, rodziców, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji.  Podziękowania należą się także Panu Wójtowi – Jackowi Świderskiemu za udostępnienie samochodu do przewiezienia paczek.

W piątek (7 grudnia) przekazaliśmy dary harcerzom w podwarszawskim Wawrze. Oni zawiozą paczki do Polaków mieszkających na Kresach.

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia ze zbiórki, segregowania, liczenia, pakowania oraz przekazania darów.

Wycieczka do Warszawy!

 

 

Dnia 30 listopada klasa V, VIa, VII i dwie osoby z klasy VIII naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Około godziny 7 ruszyliśmy w drogę do stolicy. Nie obyło się bez muzyki i świetnej zabawy w autobusie, co umiliło nam drogę. Koło godziny 9:30 przyjechaliśmy do kręgielni HulaKula. Został przedstawiony nam regulamin bowlingu i dostaliśmy specjalne buty. Zostaliśmy podzieleni na 9 grup I… zaczął się turniej! Trzy najlepsze drużyny dostały medale, ale na pewno dla każdego uczestnika wycieczki była to świetna atrakcja! Następnym punktem był park trampolin- Hangar 646. Dostaliśmy opaski oraz skarpetki umożliwiające nam wejście na trampoliny. Po szybkiej rozgrzewce mieliśmy możliwość skorzystania z każdego zakątku hangaru. Były skoki na trampolinach, do gąbek, na wielkie materace, zjazdy na specjalnych deskach. Każdemu z pewnością spodobała się taka forma lekcji wychowania fizycznego. Kolejnym miejscem podróży był posiłek w restauracji McDonald w galerii Atrium Targówek. Po zjedzonym posiłku i drobnym odpoczynki przyszedł czas na ostatni punkt naszej wycieczki. Na umówiony czas i wybranym wcześniej miejscu zebraliśmy się, aby zdążyć na seans filmowy. Baśniowy film „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”, który mieliśmy okazję obejrzeć był bardzo ciekawy! Niestety była to już ostania atrakcja wycieczki. Weszliśmy do autobusu w powrotną stronę do Moraw. Około godziny 21 byliśmy już przy szkole. Niewątpliwie każdy zapamięta tą wycieczkę na długo!

Światowy Dzień Pluszowego Misia

ANDRZEJKI W KLASIE II

 

           W tym roku uczniowie klasy II  naszej szkoły postanowili obchodzić  Andrzejki  w nieco  inny sposób.  Zamiast wróżb wychowawczyni zorganizowała dla swoich podopiecznych  pokaz  mody. Dzieci   przygotowały  cudowne  i pomysłowe stroje inspirowane  ulubionymi  postaciami, ale też  marzeniami związanymi z przyszłością. Wesoła zabawa w gronie kolegów sprawiła, że  w klasie II  zagościł  radosny i wyjątkowy nastrój.

 

Spotkanie z lekarzem

 

W dniu  28 listopada  gościliśmy w naszej  szkole  bardzo ważnego gościa, panią  Danutę  Romansson – lekarza pediatrę - alergologa. Celem spotkania było propagowanie zachowań prozdrowotnych tj.: zdrowe odżywianie, korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu, uprawianie sportu oraz dbałość o czystość i higienę osobistą. Uczniowie dowiedzieli  się, na czym polega praca lekarza i zapoznały się z podstawowym sprzętem lekarskim. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie z gościem.

 

„ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA”

 

            W Szkole Podstawowej  w Morawach już od kilku lat nauczyciele  oraz uczniowie z klas I-III, w ramach profilaktyki antynikotynowej, w dniu 15 listopada podejmują działania mające na celu przeciwdziałanie biernemu paleniu. Nasze dzieci rozumieją , że palą nie tylko  osoby, które trzymają papierosa w rękach, ale również te, które znajdują się w tym samym pomieszczeniu. Wdychając dym papierosowy stają się biernymi palaczami.

            Dzieci wykonały prace plastyczne – indywidualne lub grupowe, poprzez które apelują do dorosłych o prawo do oddychania czystym powietrzem - pozbawionym dymu tytoniowego. Na wielu pracach znalazło się hasło: „Nie pal przy mnie proszę”. Prace zostały rozwieszone na korytarzu szkolnym, aby zwrócić uwagę, szczególnie rodziców palących w domu, na problem ich dzieci, które są biernymi palaczami.

 

           Wykonanie prac plastycznych poprzedziły pogadanki w klasach na temat szkodliwości palenia, jak również rozmowy dotyczące zdrowego stylu życia. Odbyło się  spotkanie z pielęgniarką, która wsparła działania szkoły swoją wiedzą fachową w tym zakresie.

„Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”

 

Kampania społeczna „Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj” trwa od 2005 roku. Nadrzędnym jej celem jest kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości  o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. W konsekwencji dążenie do ograniczenia liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych.

     We wtorek - 13 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez Komendanta Posterunku Straży Ochrony Kolei  w Nasielsku p. Sławomira Kaczerskiego, obejrzeli interaktywne prezentacje i filmy dotyczące bezpiecznych zachowań podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez przejazdy kolejowe. Celem spotkania było utrwalanie wśród dzieci i młodzieży znajomości znaków drogowych i kolejowych, rodzajów przejazdów kolejowych i uświadamianie konieczności respektowania przepisów dotyczących ruchu drogowego i kolejowego..

 

      Na zakończenie spotkania uczniowie klas I - III otrzymali broszury informacyjne dla rodziców i  książeczki edukacyjne dla dzieci, które mają przypominać i utrwalać najmłodszym użytkownikom ruchu drogowo-kolejowego o bezpiecznym mądrym zachowaniu. Wszyscy uczestnicy obiecali, że będą pamiętać o zachowaniu  bezpieczeństwa przed przejazdami kolejowymi.

Wycieczka do Mławy

 

 

            Wycieczka klasy VI a do Mławy 16.XI.2018 roku. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej, zwiedzali  Muzeum Ziemi  Zawkrzeńskiej oraz wystawę czasową  zatytułowaną  ,,Ta, co nie zginęła, wyrośnie z naszej krwi. Polacy w latach 1914-1921”.                 

Wycieczkę zakończono spacerem po parku miejskim.                                                                                                Wyjazd zorganizowała wychowawczyni Małgorzata Makówka i p. Iwona Świderska.                                                                                                                                                                  

MARSZ DLA NIEPODLEGŁEJ - Rekord Dla Niepodległej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     29 października obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Do udziału w akcji zaproszeni zostali nauczyciele, którzy w tym dniu wcielili się w role bohaterów Gangu Świeżaków.

100% DLA ŻYCIA, czyli XIV Kampania Białych Serc

 

     Nasza szkoła wzięła udział  w XIV Kampanii Białych Serc - Europejskim Solidarnym Proteście Przeciwko Narkotykom i Przemocy. W tym roku odbyła się pod hasłem: ,,100% dla życia", a jej tematyką przewodnią było uzależnienie od napojów energetycznych. 

 Koordynatorami akcji byli: p. A. Snachowska oraz p. G. Milczarek.

W jej trakcie okna naszej szkoły zostały ozdobione białymi sercami - symbolem kampanii. Zorganizowano spotkania z policjantem i pielęgniarką, których celem było uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z używania środków psychoaktywnych oraz promowanie zdrowego stylu życia. 

     Uczniowie klas I-III i IV-VIII wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ,,Zdrowie to bezcenny skarb".

Wyróżniające się pracy zostały nagrodzone.

Nagrody ufundował Wójt Gminy Stupsk. 

 

 

 Konkurs poetycki „100% dla życia”

 

Wręczenie nagród zwycięzcom gminnego konkursu poetyckiego „100% dla życia” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stupsku w ramach XIV Kampanii Białych Serc.

Kategoria IV – VI

II miejsce – Łukasz Kowalski

Kategoria VI – VIII

II miejsce – Weronika Bogusz

 

Gratulacje dla naszych uczniów !

Marsz dla Niepodległej

 

Kilka dni temu w Szkole Podstawowej w Morawach miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Zorganizowany został marsz mający upamiętnić 100- lecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Dzieci i młodzież szkolna wraz z gronem pedagogicznym, rodzicami, zaproszonymi gośćmi oraz członkami społeczności lokalnej zebrali się licznie przed szkołą, gdzie ok. 11.11 miało miejsce uroczyste posadzenie Dębu Niepodległości. Następnie wspólnie w kolorowym kondukcie przeszli ulicami Moraw i Konopek. Z chorągiewkami, białymi i  czerwonymi balonikami w dłoniach oraz z uśmiechem i patriotycznymi pieśniami pozdrawiali okolicznych mieszkańców, przypominając im o zbliżającym się święcie.

Po dojściu do kaplicy w Konopkach wszyscy uczestnicy marszu wzięli udział
w uroczystej Mszy Św. odprawionej w intencji Naszej Ojczyzny. Niezwykłego jej kolorytu dodał także występ chóru szkolnego, wykonujący pieśni żołnierskie z początku XX w.

 

Kulminacyjnym punktem marszu było odśpiewanie hymnu narodowego. Zapoczątkowana w ten sposób nowa tradycja wspólnego świętowania z pewnością zapisze się na trwałe w Naszej Małej Ojczyźnie.

 

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Morawach serdecznie dziękuje za pomoc w przygotowaniu marszu Ks. Karolowi Kanieckiemu, Ks. Markowi Czarzastemu i Ks. Wiesławowi  Mordonowi, Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Konopki, Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopkach, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej Wsi Konopki, członkom Koła Emerytów i Rencistów Wsi Konopki, Straży Gminnej, policji w Szydłowie oraz Leśniczemu Leśnictwa Dunaj, WOPR – Ciechanów.

 

Dzień Edukacji Narodowej

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny.

 

 

Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły uczyli się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy oraz właściwych zachowań w sytuacjach trudnych. Prowadzący zajęcia zadbali o ciekawy program  oraz atrakcyjne upominki.  Organizatorem spotkania był Urząd Marszałkowski.  Zaszczycili nas swoją obecnością: Pan Rafał Woźnowski - Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ciechanowie, Pan Jacek Świderski – Wójt Gminy Stupsk, Pan Konrad Wojnarowski – zastępca dyrektora Meditrans w Warszawie, Pan Komisarz Piotr Paluszak - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mławie, Pan st. Brygadier Jarosław Kuciński – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie, Pan Stanisław Bańczyk - Komendant Straży Gminnej. Całość spotkania prowadzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego: Beata Trzcińska oraz Zbigniew Turek przy wydatnej pomocy nauczycieli naszej szkoły. Całe wydarzenie było koordynowane przez Panią Dyrektor Agnieszkę Szweig-Sokołowską oraz Panią Wicedyrektor Magdalenę Ogrodzińską.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019